کاشف اسرار-دبیر کل حزب مشارکتهای مردمی گیلان،درگذشت افشین پرتو را ضایعه ای بزرگ دانست و آثار به جای مانده از این مرحوم در حد ملی و جهانی  ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،سهیلا حاجتی مدارایی در مراسم اولین سالگرد درگذشت قایم مقام فقید حزب مشارکتهای مردمی گیلان،حضور در مراسم سالگرد افشین پرتو را نشان دهنده،ارزش قایل شدن برای این مرحوم  و عزیز از دست رفته،دانست.

وی با قدرانی از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان و حضار در این مراسم،زمان آغاز آشنایی خود را با “مرحوم پرتو”و برادر عزیز از دست رفته خود را از سال ۱۳۷۲ و در گروههای آموزشی استان گیلان،عنوان کرد.

این فعال سیاسی ،مرحوم پرتو را دارای شخصیتی فرهیخته،اندیشمتد و همفکر با خود نامید و خاطر نشان کرد:در زمان دولت اصلاحات امکان برای افراد سیاسی به وجود آمد تا بتواتند تحزب گرایی را نشر بدهند و حزب تاسیس کنند.

حاجتی مدارایی،متذکر شد:بنده ،افشین پرتو و تعدادی از اشخاص دیگر نسبت به استارت زدن برای تاسیس حزب مشارکت های مردمی گیلان در سال ۷۷ زده شده و این مرحوم هر هفته از سیاهکل به رشت آمده و با هم فکری یک دیگر بر روی اساس نامه و مرام نامه کار می کردیم.

وی با بیان این که در سال ۷۸اساس نامه و مرام نامه  تاسیس حزب مشارکت های مردمی گیلان تحویل کمیسیون ماده ۱۰ وزارت کشور و در نهایت مجوز آن صادر شد،مدعی شد:متاسفانه در مسیر بعد از هشت ساله گذشته؛ احزاب در افول بودند.

دبیرکل حزب مشارکتهای مردمی گیلان،ادامه داد:در دولت تدبیر و امید ،فضا برای فعالیت احزاب گشوده شد،در بحبوحه انتخابات سال گذشته،این عزیز از دست ما رفت و به دیار باقی شتافت.

حاجتی مدارایی ،درگذشت افشین پرتو را ضایعه ای بزرگ برای این تشکیلات سیاسی خواند و یاد آور شد:خدا همه انسانها را به طرق مختلف آزمایش می کند و فقط این مراسم و گردهمایی ها،تذکری برای ما است،ولی این عزیز از دست رفته جزء ارواح طیبه و اینجا حضور دارند.

وی در توصیف مرحوم پرتو،تاکید کرد:این مرحوم؛فردی فداکار،اثرگذار و از کسانی بودند بسیار ساده زیستند ولی میراث خیلی ارزشمندی به یادگار گذاشتند و افتخار گیلانیان  و ایرانیان ،است.

این معلم،آثار به جای مانده از مرحوم پرتو  در حد ملی و جهانی  ارزیابی و اضافه کرد:این  مرحوم در حوزه مسائل تاریخی به سمینارهای جهانی دعوت شدند و مقالات زیادی هم در این باره نوشته بودند .

حاجتی مدارایی، درگذشت افشین پرتو را ضایعه ای اسفناک ذکر کرد و  اعتقاد دارد باید درس و پند بگیریم ما چنین عزیزانی را در خود داریم و تا زمانی در حیات هستیم قدر یک دیگر را نمی دانیم و وقتی می میریم می خواهیم،برای یک دیگر بزرگ داشت ،داشته باشیم.

به گفته وی،در بین گیلانیان فرهیختگانی و دانشمندانی وجود دارد در دنیا حرف اول را می زنند و در داخل جامعه هم جوانانی غیور داریم شاگردان این استادان هستند ولی حیف و چه سود این امکان و موقعیت برای آنان فراهم نشده است.

دبیرکل حزب مشارکتهای مردمی گیلان،اذعان کرد:خداوند فعلا مسئولیتی بر دوش ما  مربیان جامعه گذاشته  و جزء آزمایش چیز دیگری نیست.نتوانسته ایم با هم دیگر هماهنگ باشیم و موقعیتی برای عزیزان  مهیا و فرصتی را مهیا بکنیم تا کادر سازی داشته باشیم و عزیزان متمول شوند و آیندگان ما را بسازند.

حاجتی مدارایی ،ابراز امیدواری کرد در دولت تدبیر و امید،با امکاناتی که برای رشد حزاب گذاشته شده،توده های مردم به این نتیجه برسند و مثل کشورهای پیشرفته دنیا،به آن سمت و سو حرکت شود به صورت تشکل و دسته جمعی حرف بزنیم و نظارت نمائیم و خواسته های خود را پیاده کنیم.

وی مرحوم پرتو را فردی  مظلوم،پر از انرژی مثبت و از طرفی دیگر بسیار توانمند در راستای ارتباط با جوانان نامید و تصریح کرد:جوانان در ارتباط با”پرتو” ،عاشق این مرحوم بودند و علاوه بر آن در دوران زندگی چیزی برای خود نخواستند و همیشه دست به قلم بودند و در فکر گام برداشتن در تاریخ کشور و استان بودند.

این دارنده دانش نامه پرستاری در پایان،تاکید کرد:باید قدر عزیزانی چون “مرحوم پرتو”را در زمان حیات داشت ولی در زمان حیات همواره با این مرحوم مشاجره داشتم که :”سیگار نکش”، ولی متاسفانه گوش نمی کردند و زود از دنیا رفت.

پایان پیام

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :