کاشف اسرار-همسر مرحوم افشین پرتو،از اختصاص جایزه به جوانان مشتاق پژوهش در سالزاد همسر خویش در ۱۳ اسفند ماه هر سال،خبر داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”طاهره کشور دوست” در مراسم سالگرد فراق یار و همسر با وفایش؛افشین پرتو که در سالن اجتماعات مجتمع خاتم الانبیاء رشت بر پاشد،از حاضرین در مراسم از طرف خود و فرزندانش”مزدک “و “اپامه”،نهایت سپاس را نثارشان کرد.

وی خطاب به حاضرین در مراسم،خاطر نشان کرد:بدون شک حضور همراه با همراهی شما که همواره با بزرگواری و مناعت طبع مثال زدنی در این روزگار قدر ناشناس و سخت گیر با مردمان سخت کوش را صرفآ می توان از یک ایرانی گیلانی تبار و اصیل سراغ داشت و بس.

همسر مرحوم پرتو،ابراز کرد: بنای سخن ندارم،چرا که در حضور سخن وران نامی حاضر در جمع،سخن راندن بدون شک گستاخی قلمداد می شود،اما بنای آن را داریم اگر عمر وفا نماید،دیگر از مرگ سخن نرانیم و از زندگی بگوئیم.

کشور دوست،تاکید کرد:از این پس در ۱۳ اسفند برابر با سال زاد افشین پرتو طی مراسمی فرهنگی جایزه ای در خور بضاعت خانواده و با نظر هیات داوران به جوانان مشتاق پژوهش اهدا می شود.

وی تاکید کرد:از این پس در ۱۳ اسفند برابر با سال زاد” افشین پرتو”طی مراسم فرهنگی ،جایزه ای در خور بضاعت خانواده تهیه نموده و با نظر هیات داوران این جایزه به جوانان مشتاق پژوهش اهداء وبه نوعی چراغی که همسرم همواره در دست داشت،بی فروغ نشود.

همسر مرحوم پرتو، از برگزار کنندگان این مراسم یادبود و زحمت کشان ستاد برگزاری این گرامی داشت به مدیریت سهیلا مدارایی و همراهی فیروز فاضلی،سیدمحمد علی ثابت قدم،خلیل اخوان اصغری،فیروز فاضلی،عادل علیزاده،میترا حسابی،طاهره ظهر ریحانی،میترا پرتو و هوشنگ عباسی؛تشکر فراوان کرد.

کشور دوست،هم چنین از تلاش های صادقانه و برادرانه سروش اکبر زاده،محمد تقی پور جکتاجی،هوشنگ عباسی،مهربان و سخنرانان این گراهمایی قدردانی کرد.

طاهره کشور دوست  و افشین پرتو؛علاوه بر همسری، پسر خاله و دخترخاله یک دیگر بوده اند و دارای دو فرزند به نام های پاپامه”و”مزدک”هستند.

گفتنی است در این مراسم جمعی از شخصیتهای سیاسی و فرهنگی از جمله اشخاص  ذیل حضور یافتند:

سید عیسی مهدوی بهادرمحله،سهیلا مدارایی،فیروز فاضلی،هوشنگ عباسی،خلیل اخوان اصغری،سروش اکبر زاده،روبرت واهانیان،سروش اکبر زاده،احمد رمضان پور نرگسی،طاهره ظهر ریحانی،محمد تقی پور جکتاجی ،بهزاد زاکری،محمدعلی(کیوان)محمدی،ماریا اخوان ماسوله،سید امیر حسین علوی،اسماعیل حاجی پور،اسحاق راستی و مرتضی شگفت،

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :