کاشف اسرارمدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان،آخرین وضعیت مصوبات دولت گذشته را در حوزه این دستگاه دولتی ،تشریح کرد و گفت:دولت احمدی نژاد ۵ پروژه را در حوزه فنی و حرفه ای استان به تصویب رساند.

رحیم عطایی پور در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار،این پروژه ها را ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان های شفت و سیاهکل،هتل داری در شهرستانهای  آستارا ،انزلی و رشت عنوان کرد.

وی با اشاره به محدودیت در تخصیص اعتبارات برای اجرای این پروژه ها،خاطر نشان کرد:اولویت ساخت این پروژه ها به ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان های شفت و سیاهکل و هتل داری شهرستانهای انزلی و آستارا؛داده شد.

این مسئول،از پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان شفت خبر داد و افزود:میزان اعتبار برای ساخت این پروژه پانزده میلیارد ریال و سایر پروژه ها هم چنین اعتباری ردیف اعتباری اختصاص داده شد.

عطایی پور با اشاره به آماده سازی پروژه فنی و حرفه ای شهرستان شفت،متذکر شد:برای ایجاد مرکز آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان سیاهکل تامین زمین مناسب وجود داشته که برطرف  و اعتبار ساخت آن از سازمان برنامه و بودجه در برنامه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد:فنی و حرفه ای گیلان،پیگیر ساخت پروژه های مرکز آموزشی هتل داری شهرستانهای  آستارا ،انزلی و رشت را در دستور کار قرار داده و راه اندازی این هتل ها می تواند تاثیر خوبی برای آموزش های حوزه گردشگری داشته باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان،یاد آور شد:این دستگاه پیگیر تخصیص اعتبارات برای ساخت از طریق سازمان برنامه و بودجه است تا این پروژه ها به جریان بیفتد.

عطایی پور با ابراز خرسندی از به غلطک افتادن پروژه های شفت و سیاهکل تا این پروژه ها انجام بشود،اذعان کرد:میزان پیشرفت پروژه ها به غیر از شهرستان شفت،پائین است و باید تخصیص اعتبار صورت بگیرد به پیشرفت مناسب برسد.

وی در تبیین هدف از تصویب این مصوبات برای فنی و حرفه ای گیلان،اذعان کرد:پروژه های مرکز آموزشی هتل داری می تواند در ارتقای مهارت های حوزه گردشگری و هتل داری اثر داشته باشد .

این مسئول،یاد آور شد: شهرستانهای شفت و سیاهکل فاقد مرکز آموزشی بوده و به طور یقین اجرای این پروژه ها باعث تقویت آموزش های مهارتی د آن مناطق باشد.

عطایی پور،احداث و اجرای پروژه مرکز آموزشی هتل داری در شهرستان های یاد شده را جزو پروژه های فنی و حرفه ای گیلان ذکر کرد و بیان داشت:برای اجرای آموزش ها و بهره برداری از این پروژه ها ،با میراث فرهنگی و گردشگری استان هماهنگی خواهیم کرد.

وی اجرای آموزش های مهارتی  این پروژه ها را به شکل های عملی و کاربردی دانست و اظهار کرد:با اجرای این پروژه ها کسانی که می خواهند آموزش ببینند در آموزش های عملی و مهارتی آن شرکت می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان،ظرفیت آموزشی این پروژه ها که تاکنون به بعد برنامه ریزی آموزشی نرسیده را سالانه حدود ۲۰۰ نفر عنوان  و تاکید کرد:پروژه شفت برای سال آینده به بهره برداری می رسد.

عطایی پور،ادامه داد:این پروژه ها باید تجهیز بشود و از نیروی انسانی موجود  استفاده خواهیم کرد،ضمن این که برای دیگر پروژه ها باید به پیشرفت فیزیکی نهایی برسد تا بتوان برنامه ریزی نیروی انسانی برای آنها کرد.

وی در پایان،خاطر نشان کرد:مجری اجرای این پروژه ها اداره کل راه و شهرسازی گیلان است و بعد از این که پروژه ها را از نظر ساخت به مرحله بهره برداری برسانند،تحویل فنی و حرفه ای خواهند داد و تجهیز پروژه ها با ما است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :