کاشف اسرار-مدیر کمیته امداد امام آستارا از کمک ۹۰۰ میلیون ریالی خیران به کودکان بی‌سرپرست این شهرستان خبر داد و گفت:هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار از جمعیت آستارا ، تحت پوشش کمیته امدادامام (ره) هستند.

به گزارش کاشف اسرار،رحمت‌الله رجبی با اعلام این خبر به این رسانه،اظهار کرد:فقر ناشی از وضعیت اقتصادی و آسیب‌های حاصله از آن یکی از بارزترین موانع رشد فرد، خانواده و جامعه محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد:توجه به کودکان بی‌سرپرست از اولویت کاری کمیته امداد است که در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین با مشارکت و کمک خیران انجام می شود

این مسئول ،متذکر شد:کمک‌های خیران در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین به دو صورت نقدی و غیرنقدی انجام می‌شود .

به گفته رجبی،اکنون ۱۸۳ یتیم از سوی ۶۵۰ حامی  و  ۱۳۹ نفر  از فرزندان محسنین از سوی  ۱۶۰ نیکوکار حمایت می شوند.

وی در تشریح طرح محسنین، ابراز کرد: افراد زیرپوشش طرح محسنین کودکانی هستند که پدر و مادر آنها به خاطر از کار افتادگی و کهولت سن و یا بیماری توانایی تأمین مخارج زندگی را ندارند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا در خصوص آمار مربوط به کمک‌های خیران و حامیان در قالب طرح‌های محسنین و اکرام ایتام،یاد آور شد : امسال تا کنون ۹۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی در شهرستان توسط خیران جذب و بین خانواده‌های مددجو توزیع شده است.

رجبی ،با تاکید بر این که خداوند درهای بهشت را به روی نیکوکاران و کسانی که دلسوز یتیمان هستند می‌گشاید، از خیران و نیکوکاران دعوت کرد با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ما را در انجام کار خیر و خداپسند یاری دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید و حمایت از دانشجویان و دانش آموزان بی بضاعت  اضافه کرد : ۱۲۷ دانشجو و ۶۲۴ دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد آستارا هستند.

این مسئول،اذعان کرد:امسال در جشن عاطفه ها ۱۷ میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان بصورت نقدی و غیر نقدی از سوی خیران به دانش آموزان بی بضاعت کمک شد.

رجبی،تصریح کرد : امسال با صرف ۳۰۰ میلیون ریال کمک هزینه ، جهیزیه ۲۸ نوعروس تحت حمایت تهیه شده است .

وی در پایان،تاکید کرد:برای تامین کمک هزینه جهیزیه ۸۵ نوعروس دیگر نیازمند مساعدت بیشتر نیکوکاران هستیم.

پایان پیام

 

اشتراک این خبر در :