کاشف اسرار-شهردار رشت با اذعان بر این که شاید برخورد با مجرمین بیشتر به چشم بیاید،اما هنر مسئولان این است که از بروز این زمینه ها جلوگیری کند،ابرازکرد:معضلات اجتماعی در این شهر مشهود است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،سید محمد علی ثابت قدم در مراسم رونمایی از ۸جلد کتاب ” پیام های پیش گیری”،اظهار کرد:اگر نهادهای قضایی وظیفه استیفای حقوق پایمال شده شهروندان و مجازات قانون شکنان و مجرمین را بر عهده داشته باشد،نهادهای زیادی هستند که حداقل یکی از وظیفه آنان،جلوگیری ازایجاد زمینه برای وقوع جرم است.

photo_2016-09-28_11-21-51

وی با اشاره به نگاه توسعه محور شهرداری رشت ،خاطر نشان کرد:شهرداری در تلاش است که به منظور افزایش مشارکت و تاب آوری اجتماعی و بهبود شاخص های شهروند مدار به این وظیفه ذاتی خود که سال ها به آن بی توجهی شده بود،عمل کند.

این مسئول،ادامه داد:در توسعه شهری انسان محور،وظایف اجتماعی شهرداری جایگاه ویژه ای دارد،چون اداره شهر بدون مشارکت شهروندان معنایی ندارد.

ثابت قدم با اذعان بر این که شاید برخورد با مجرمین بیشتر به چشم بیاید،اما هنر مسئولان این است که از بروز این زمینه ها جلوگیری کند،ابرازکرد:معضلات اجتماعی در این شهر مشهود است.

به گفته وی،شهرداری رشت در دوره جدید مدیریتی خود در تلاش است با همکاری معاونت پیش گیری از جرم دادستانی و  هم چنین دیگر نهادهای ذیربط و با استفاده از امکانات با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و شناسایی معضلات اجتماعی که در شهر مشهود است،اجازه ندهد بستر مستعد برای وقوع جرم شکل بگیرد.

شهردار رشت در پایان،ابراز کرد:در همین راستا،شهرداری رشت کتاب(پیام های پیش گیری “را با همکاری معاونت پیش گیری از وقوع جرم دادستانی مرکز استان گیلان را منتشر می کند تا گامی در راستای آشنایی مردم با حقوق و وظایف شهروندی شود.

گفتنی است این مراسم در تالار گفتگوی ساختمان شهرداری رشت با حضور رئیس کل دادگستری گیلان،دادستان و معاون پیش گیریاز وقوع جرم دادستان مرکز استان برگزار شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :