کاشف اسرار-طوفان جنگ در ۳۱ شهریور ۱۳۶۹ به راه افتاد و تهاجم و تجاوز عراق به ایران در حال تولد بود، هم زمان با این تولد  حماسه ای شگرف نیز درون ملت ایران شکل می گرفت که متاثر از تعالیم دینی ، مذهبی و باورهای معنوی آنان بود.

 به گزارش کاشف اسرار و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی گیلان،حماسه ای که باعث شد جوانان غیور ایران با دستهای خالی و دلهایی سرشار از امید وارد عرصه دفاع شوند و چه چیزی مقدس تر از این که معامله جان در مقابل خاک و ناموس اتفاق بیفتد تا ذره ای تجاوز به سرزمین ایران عملی نشود .

حفظ شرافت و عقیده انسان که در هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شاهد آن بودیم منوط به کوچگ و بزرگ و پیر و جوان نبود و هر یک از انسانهای شریف و آزاد ایران دستی بر این آتش داشتند و هر یک سهمی از این دفاع بی نظیر .

لاله های معطری که در این راه پرپر شدند فرزندان این خاک و بوم که به مرز جغرافیایی خاص تعلق ندارند سیاه و سفید ، لر و کرد ، ترک و بلوچ ، بختیاری و عرب و فارس و گیلگ همه و همه همچون پروانه های عاشق رهسپار شدند و راه آسمانی شدن را به بازماندگان خود آموختند .

هرکس به طریقی و هرکس با وسیله ای همکاری می کردند و در این میان جوانانی صدیق از این آب و خاک بودند که سایر همرزمانشان را با تامین مایحتاج و ضروریات پشتیبانی می کرد جوانانی که با سوخت رسانی در این نبرد عظیم سهم خود را در دفاع مقدس به انجام می رساندند .

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان نیز در این دفاع بی نصیب نبود و کارکنانی از این خطه و از این استان عازم جبهه های حق علیه باطل شدند، به گونه ای که امروز نام دو فرشته سبک بال از خانواده نفت گیلان در کارنامه شهدای دفاع مقدس ثبت و جاری است .

شهیدان محمدباقر بهمنی مقدم و خلیل اسد پور

شهید محمد باقر  بهمنی مقدم در ۱۵ تیر ۱۳۲۲ در رشت متولد شد در سال ۱۳۴۴ به عنوان راننده به استخدام شرکت نفت استان گیلان درآمد و در سال ۱۳۶۶ در حالیکه ۴۴ سال سن داشت و ۴ فرزند از او به یادگار مانده بود در عملیات نصر (۴) در حالیکه به عنوان راننده داوطلب سوخترسان به جبهه های نبرد اعزام شده بود در ماووت عراق به شهادت رسید .

فرزند ارشد این شهید والا مقام محمدرضا بهمنی مقدم است که در این شرکت استخدام شده و در حال حاضر در سمت رئیس ناحیه سیار مشغول فعالیت است .

محمدرضا بهمنی مقدم از پدرش نقل می کند که وی با بمب شیمیائی ( گاز خردل ) مجروح شد و ده روز را در سنندج ، تبریز و تهران بستری بوده ، درد شدیدی را تحمل می کرد و گرچه به سختی قابل صحبت کردن بود اما تا روزی که آخرین نفسهایش را می کشید از انجام تکلیف الهی که بر دوشش بود شادمان بود و سوخترسانی و مهمات رسانی به همرزمانش در آنسوی مرزها را وظیفه خود می دانست.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان شهید سرافراز دیگری را نیز در جنگ تحمیلی تقدیم آرمانهای اسلام و انقلاب کرده است که نامش خلیل و شهرتش اسدپور متولد ۱۳۳۷ و در روستای خشت مسجد ( پسیخان ) رشت است.

شهید اسدپور در سال ۱۳۵۶ ازدواج کرد و در همان سال به استخدام شرکت نفت فومن درآمد . از این شهید بزرگوار دو فرزند به نامهای اسماعیل و محمدعلی به یادگار باقیست که هم اکنون در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان در نواحی فومن و صومعه سرا مشغول خدمت رسانی می باشند .

در سالهای جنگ شهید اسدپور که از کارکنان شرکت نفت بود با خیل عظیم بسیجیان جان بر کف مشتاقانه عازم جبهه ها شد و یکماه بعد در مرداد سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۳ در جبهه مهران همچون کبوتری سبک بال به درجه رفیع شهادت نائل شد .

دو فرزند این شهید عزیز که در زمان شهادت ایشان کودکانی خردسال بودند عشق به خمینی کبیر  ، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران ، ایثار ، روحیه شهادت طلبی و تلاش برای خدمت به خلق الله به گونه ای که همواره مردم از او در آسایش بوده اند را به خاطر دارند و به یادشان هست که هنگام اعزام او به جبهه زمانی که دو طفل خردسال از این جدائی کودکانه اشک می ریختند وی با لبخند از عکاسی که از اعزامی ها عکس می گرفت خواست تا از او و خانواده اش یک عکس یادگاری بگیرند شاید به این بهانه اشکهای کودکانش که قلبش را می فشرد و پایش را سست ، می کرد پشت نقاب سرد لبخند عکس پنهان شود .

 شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان ضمن تقدیم این دو شهید والامقام یادگارانی را نیز از دوران حماسه و نبرد دارد کسانی را که هریک با تقدیم بخشی از جسم و روحشان سنگرهای دفاع را خالی نگذاشتند . جانبازان و ایثارگرانی که جهاد را لبیک گفتند و عاشقانه و سرافراز برای این مرز و بوم جنگیدند و در حال حاضر ۱۲ یادگار دفاع مقدس ، ۱۲ جانباز سرافراز در این منطقه مشغول فعالیتند که اسامی آنها به قرار ذیل است:

  حسن مقامی-حسن اعتباری-ایرج گل شکن تطفی-مهدی کیوانفر-محمود رضا حسین پور چیرانی-منصور الیاسی پور-علیرضا مرادی کلاره-ابوالفضل اصغری بلبل آبادی-ویگن حسن پور جوبنی-مهرداد ریحانیان-علی اکبر نوروزیفر

محسن زرین چهر و همینطور ۳ رزمنده نیز از یادگاران این دوره های تاریخی کشورند . محمد جعفر صفری الیزیی، محسن اعتماد راد، داریوش حکیمی نیا

 در این منطقه همچنین عزیزانی مشغول کارند که فرزندان ، برادران و خواهران شهدا و ایثارگرانند کسانیکه از سنگرهای دیگری غیر از شرکت نفت گیلان عازم نبرد شدند و اسمشان در زمره پیروزمردان دفاع مقدس جاودانه است .

پنج فرزند شهید و هشت فرزند جانباز نیز در زمره خانواده های معزز شاهد و ایثارگر در سمت های مختلف این شرکت مشغول فعالیت و خدمت رسانی می باشند .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :