کاشف اسرار- شهردار رشت،این نهاد غیر دولتی را به نحو احسن متولی زنده نگه داشتن یاد و راه سرداران و پیشکسوتان دفاع مقدس مطابق نیازهای روز؛دانست.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،سید محمد علی ثابت قدم در آئین تجلیل از سرداران و پیش کسوتان دفاع مقدس که توسط شورای اسلامی و شهرداری رشت برگزار شد،اظهار کرد:یاد امام و شهدا با زحمات شما در ادامه مسیری که حرکت می ئمائید و شهدایی نزد ما نیستند ولی نگاه آنان جاری و ساری در زندگی  است،به سر منزل مقصود خواهد رساند.

وی با تقدیر از رشادتها و پایمردیهای شهدا و جانبازان،خاطر نشان کرد : طبق فرموده امام خمینی(ره) که شهدا و خانوادههای آنها را چشم و چراغ ملت میدانستند، ما نیز وظیفه داریم و افتخار میکنیم که خدمتگزاران ملت و شما جانبازان و خانوادههای شهدا باشیم.

این مسئول،با اشاره به یکی از فرمایشات امام راحل  مبنی لر این که”نگذارید پیش کسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره‌ خود به فراموشی سپرده شوند”.ابراز کرد:انشالله ما را نجات بدهد

ثابت قدم،با اذعان بر این که صحبت کردن نزد سرداران و پیشکسوتان دفاع مقدس زیاد و سابقه آنان، زیاددرست و میسر نیست ،متذکر شد:زمانی که شما در جبهه های جنگ تحمیلی و حوزه های مختلف انقلاب،فعال بودید،بنده یک دانش اموزبودم ،امکان حضور و فعالیت فراهم نبود.

وی شهرداری را به نحو احسن متولی زنده نگه داشتن یاد و راه سرداران و پیشکسوتان دفاع مقدس مطابق نیازهای روز؛دانست و تصریح کرد:بنا به فرموده امام،در پیچ و خم های زندگی،نباید فراموش بشویم و آینده را فرموش کنیم.

شهردار رشت،با تاکید بر این که فلسفه جهاد ،ایثار و شهادت ؛باید در زندگی جاری و ساری باشد،اذعان کرد:گاهی اوقات به خودم تذکر می دهم شاید دور شدیم و انرژی که باید بگذاریم ،نمی گذاریم.

ثابت قدم با اشاره به نگاه بده و بستانی در زندگی امروزه جاری است ،در فرهنگ جهاد،ایثار و شهادت وجود نداشت و نگاه مادی وجود نداشت،افزود:منطق حضور در جنگ تحمیلی،منطق از خود گذشتگی بوده است.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :