کاشف اسرار-رئیس پلیس گیلان از وضعیت برخی از بخشهای اجتماعی این استان به شدت انتقاد کرد و سخنان تکان دهنده ای را به زبان راند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،محمد رضا میر حیدری در صحن علنی ۱۵۹ شورای اسلامی شهر رشت ،آغاز ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) و حزن و اندوه حضرت ولی عصر(عج)را به شیعیان ؛تسلیت و تعزیت گفت.

وی با درود فرستادن به روان پاک و مطهر شهدا،امام راحل و ۸ هزار شهید گلگون کفن استان گیلان،فرار رسیدن هفته ناجا را به سبزپوشان راست قامت از جمله “محمد حسین واثق کارگرنیا”و”مظفر نیکومنش نودهی”از اعضای شورای اسلامی شهر رشت که در نیروی انتظامی فعالیت داشته اند،تبریک گفت.

این مسئول با ابرازقدردانی از در نظر گرفتن فرصت برای حضور در صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت،ازهمکاری و همدلی مدیریت شهری با فرماندهی نیروی انتظامی استان گیلان،قدردانی کرد.

میرحیدری،خاطر نشان کرد: مجموعه دستگاهها ازجمله شوراهای اسلامی به عنوان امین مردم برای حفظ حقوق شهروندان؛عناصر موثری در این ارتباط هستند و در راستای ایجاد،تثبیت و حفظ امنیت؛نقش گذار هستند.

وی ابراز کرد: پلیس این افتخار را دارد به عنوان خادم مردم و حافظ نظم و امنیت آنان باشد و یکی از بسترسازان برای ارائه خدمات مطلوب ،عزیزانی هستند که در نیروی انتظامی؛مسئولیت دارند.

فرمانده انتظامی گیلان،بار دیگر با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار رشت با نیروی انتظامی،متذکر شد:مدیریت شهری مسئولیت سنگین برای حفظ حقوق شهروندان بر عهده دارند.

نسبت به حقوق مردم گیلان جفا شده است

میرحیدری طبع بلند و قناعت را از ویژگیهای مردم گیلان بر شمرد و اذعان کرد:نسبت به حقوق مردم این استان مقداری جفا شده و متاسفانه زیر ساخت های کلان شهر رشت ،هیچ تناسبی با جمعیت آن و ظرفیتی که برای پذیرش میلیون ها گردشگردر طول سال باید خدمات ارائه بدهد،نیست.

وی با تصریح بر این که کاستی های موجود بار سنگینی بر دوش مردم تحمیل می کند،یاد آور شد: مطمئن هستم این اشکال ازدهها سال گذشته رقم خورده و امروز میراث دار آن بوده و نباید خدای نکرده این تصور باشد مسئولین فعلی همه تقصیر را در این رابطه داشته باشند.

وضعیت گیلان ناگوار است

این مسئول وضعیت فعلی گیلان را ناگوار ارزیابی کرد و ادامه داد:پلیس به عنوان حافظ امنیت و آرامش مردم در این قبال آن کاستی ها،سهم عظیمی از ماموریت های آن را اضافه می کند.

احساس شرمندگی در برابر مردم گیلان

میرحیدری با ابراز تاسف از این که در حوزه های انتظامی ،ترافیکی و امنیتی پیچیدگی برعملکرد و رفتار کارکنان پلیس گیلان و میزان توجه به حقوق مردم و باز خورد آن ،تاثیر گذاشته است،متذکر شد: وجود این مشکلات بعضآ سبب شرمندگی ما نسبت به مردم عزیز و بزرگوار و دین مدار استان شده است.

وی تاکید کرد:اولویت برنامه ها باید بر مدار رعایت حق و حقوق مردم به مواردی که بیشتر به گره شهروندان اضافه می کند و دارند برای این قضیه تاوان می دهند،مورد توجه قرار بگیرد.

توسعه شهری رشت نباید سبب آسیب مردم شود

رئیس پلیس گیلان،با نتذکر شدن این نکته که نمی خواهم تلاش های شهردار رشت و فعالیت در این حوزه نادیده گرفته بشود،اضافه کرد:اقدامات برجسته ای در ارتباط با توسعه شهری در حال شکل گیری می باشد،ولی آیا با همین نسبت در قبال طرح هایی که داریم اجرا می کنیم،پیش بینی های لازم برای این که مردم آسیب ببینند و نارضایتی نسبت به نظام و حاکمیت کمتر شکل بگیرد،توجه شده است؟

نارضایتی ها از دستگاهای دولتی به پلیس منعکس می شود

میرحیدری با اشاره به توصیه خود به ماموران و کارکنان پلیس گیلان برای کمال همکاری با مدیریت شهری به منظور توسعه عمران شهری،بیان کرد:نارضایتی هایی که مرتب در جلسات، نشست ها و مکاتبات به پلیس از ناحیه مردم  نسبت به  دستگاههای دولتی و کارکنان پلیس،منعکس می شود،بار سنگین آن را باید به دوش بکشند،زیاد است.

باید همه جوانب سنجیده بشود
وی از اعضای شورای اسلامی شهر،شورای ترافیک و تاثیر گذاران در این ارتباط استدعا کرد برای اجرای اقدامات،همه جوانب سنجیده بشوند،

گیلانیان آرام هستند/مردم سایر استانها بودند دادو فریاد می کردند

فرمانده انتظامی گیلان ،آرام و بزرگوار بودن را از خصوصیت های مردم گیلان برشمرد که به خاطر نظام، انقلاب و بلند منشی مشکلات را تحمل می کنند،ابراز کرد:مردم این استان در برابر مشکلات کوتاه می آیند و اگر این چنین فشاری به مردم استان هایی که در گذشته خدمت کردم،وارد می گردید،معترض و داد و فریاد بلند می کردند.

با غلط و ندانم کاری ها گره به مشکلات مردم رشت می زنند

میرحیدری با ابرازشرمندگی در مقابل مردم گیلان،ادامه داد:مردم شهر رشت ساعاتی ترافیک را تحمل میکنند و مشکلات و گره های آنان به جای این که حل بشود،بعضآ با غلط و ندانم کاری ها گره به کار مردم میزند و مردم بزرگوارانه دارند همراهی می کنند.

برای اجرای طرح های آینده به حقوق مردم توجه بشود

این مسئول به مدیریت شهری رشت توصیه کرد برای اجرای طرح ها در آینده یک مقداری به حقوق مردم توجه بیشتری کنند و نگذارند همه مشکلات بر دوش مردم تحمیل بشود.

وضعیت گیلان متناسب با ۵۰ سال قبل است

میرحیدری با اشاره به خدمت خود در استانهای اصفهان،تهران،قم،قزوین ،لرستان و چهار محال بختیاری،وضعیت استان گیلان را متناسب با پنجاه سال قبل دانست.

زار زار گریه برای وضعیت کلانتری در کوچصفهان

وی تاکید بر این که یک تحرکی باید در گیلان و از جمله نیروی انتظامی به وجود بیایید به بازدید از کلانتری کوچصفهان به اوایل شروع به فعالیت خویش در این استان که یک سال سپری شده اشاره و اذعان کرد:در این بازدید به همراهان خویش گفتم یک دستمال بیاورند تا برای وضعیت فعلی زار زار گریه کنیم.

شهروندان رشت پشت میله های داغ و یا زیر باران نگه داشته می شوند
رئیس پلیس گیلان از وضعیت نامناسب کلانتری ها و پاسگاهای راهور شهر رشت که مردم برای دریافت خدمات در فصل تابستان پشت میله های داغ کانتینرهای پلیس و یا زیر باران خیس می شوندنگه داشته می شوند،به شدت انتقاد کرد.

پلیس رفتار صحیح با مردم داشته باشد

میرحیدری،با انتقاد شدید از وضعیت نامناسب و توصیه به در نظرگرفتن کرامت مردم در حوزه پلیس گیلان،خاطر نشان کرد:ازکارکنان پلیس انتظار داریم یک رفتار صحیح داشته باشند.ولی نباید انتظار داشت ماموران وسط ۴ راه بدون هیچ سرپناهی درست خدمت کنند و مدیریت ترافیک داشته باشند.

در نظرگرفتن سکوهای ناقص استقرار پلیس در رشت

وی با تشکر از شهردار رشت برای در نظرگرفتن سکوهای ناقص استقرار پلیس در تعدادی از ۴ راه های این شهر،تصریح کرد:وسایل نقلیه پلیس سد معبر میکند و در چهار راه هیچ جایگاهی ندارد،،ولی تعدادی ازچهار راهها،برای استقرار این وسایل نقلیه تعبیه شده است.

تهیه بسترهای ارایه خدمت به مردم توسط پلیس از وظایف نظام است

این مسئول فراهم سازی بستر جهت ارائه خدمت پلیس به مردم را از وظایف نظام و حاکمیت برشمرد و از اعضای شورای اسلامی اسلامی شهر و شهردار رشت درخواست کمک کرد.

انتقاد از وضعیت یگان های انتظامی در رشت

میرحیدری وضعیت یگان های انتظامی و راهور در رشت را متناسب با شهروندان عزیز این شهر ندانست و گفت:مدعی هستیم گیلان سالانه قریب به ۳۰ میلیون گردشگر میباشد و باید به طرح این سئوال پرداخت آیا این تعداد مسافر؛با تصادف،نزاع و درگیری و سرقت اموال،مواجه نمی شوند؟

نظام از پلیس پشتیبانی کند

وی با طرح سئوال دیگر مبنی بر این که وقتی گردشگران وقتی به یگان های انتظامی مراجعه تا خدماتی را دریافت کنند چه تصوری از مسئولان استان دارند؟

وضعیت بروز جرائم در رشت خوب نیست

دارند،اضافه کرد:پلیس یک واحد خدماتی است و نظام باید آن را نگه دارد و از آن پشتیبانی بشود.
فرمانده انتظامی گیلان،خواستار ساماندهی یگانهای انتظامی در اولویت اول حوزه ترافیک شهر رشت شد و اظهار کرد:وضعیت شهر رشت از نظر بروز جرائم خوب نیست.

آمار تلفات در رشت غیر قابل قبول است

میرحیدری،اولویت اول و فراوانی جرائم با کسب سهم ۲۳ درصدی بروزجرائم در شهر رشت را امورات مربوط به حوزه راهنمایی و رانندگی ذکر و تاکید کرد:آمار تلفات جانی،جرحی و جسمی غیر قابل قبول است.

وضعیت جاده ها و خیابانهای گیلان نامطلوب است

وی میزان تصادف های جرحی را نسبت به فوتی ها در رشت را بسیار بیشتر اعلام کرد و گفت:غالب تصادفات طرف مقابل مسافر است و آشنایی با وضعیت استان که بسیار از نظر جاده و خیابان نامطلوب است،ندارد.

کم کاری مسئولین

این مسئول دلیل بروز این خسارات به مردم را از ناحیه کم کاری مسئولین دانست و اذعان کرد:نزاع و درگیری در رتبه بعدی بروز جرائم در شهر رشت قرار دارد.

تحمل مردم به دلیل وجود فشار بسیار پائین است

میرحیدری با تصریح بر این که آستانه میزان تحمل مردم به دلیل وجود فشار بسیار پائین است،خاطر نشان کرد:دستگاههای مختلف در این قضیه نقش دارند و اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان مدعیان مردم باید در این زمینه مراکز علمی را پای کار بیاورند و در این باره اتاق های فکری تشکیل بشود که چرا آمار خودکشی در استان گیلان دارای چنین وضعیتی است؟!
وی از اختصاص رتبه سوم و سهم ۱۹ درصدی جرائم رشت در حوزه عمومی علیه اموال عمومی و اشخاص خبر داد و یاد آور شد:این حوزه در برگیرنده جرائمی نظیر سرقت ،تعرض به اموال مردم و ….است.
رئیس پلیس گیلان ۱۲ درصد از بروزجرائم را مربوط به مفاسد اجتماعی اعلام کرد و افزود:متاسفانه یک بد نامی بر تارک پاک مردم گیلان زده شده در حالی که با بررسی های انجام شده مشخص گردید درصد بالایی از این مسائل مربوط به افرادی که وارد استان می شوند،است.
میرحیدری،با تاکید بر این که بروز جرائم مفاسد اجتماعی گیلان ،فقط مربوط به حوزه بدحجابی نیست،اذعان کرد:موضوعات پیچیده ای در استان شکل میگیرد که بدنامی آن برای این ایالت بوده و عناصر تاثیر گذار آن خارج ازاستان است.

خودروهای مجردی زن وارد استان گیلان می شود
وی با عذرخواهی از بانوان حاضر در جلسه ،اظهار کرد:در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در میدان گیل رشت مستقر بشوید و ببنید چه قدر خودروهای مجردی زن وارد استان گیلان می شود و با پلاک کدام استانها است؟

نظارتی بر ارائه ویلاها به زنان مجرد سایر استانها نمی شود

این مسئول،ادامه داد:این افراد با ظرفیت هایی که در گیلان وجود دارد وارد استان می شوند و به راحتی ویلا و ساختمان در اختیار آنان قرار می گیرد و هیچ نظارت و مدیریتی در این قضیه صورت نمی گیرد و همه این کج رفتاری ها به حساب مردم گیلان نوشته می شود.

از حقوق مردم گیلان باید دفاع بشود

میرحیدری،در ادامه خواستار حضور در فرودگاه رشت و مشاهده افراد کیف به دست خانم ازاستان های مختلف را کرد که چقدر زیاد است و گفت:باید از حقوق مردم دفاع کرد .

زمان برخوردهای سخت،تهدید و فشار نیست

وی به اجرای حرکت فرهنگی در گیلان که سال گذشته به کارگیری روحانیت،دانشجویان و بسیجیان در کنار پلیس به اجرا درآمد،اشاره و ابراز کرد: امروز پلیس متفاوت از گذشته نگاه به ماموریت های خود دارد و اعتقاد فرماندهی ناجا بر برخوردهای سخت،تهدید و فشار نیست.

فرمانده انتظامی گیلان،از به کارگیری روشهای نوین و علمی جایگزین روشهای سخت افزارانه در حوزههای مختلف ماموریت های پلیس خبر داد و اعتقاد دارد جوان سرمایه ملت و کشور است و اگر امروز اشکالی متوجه ظاهر و رفتار آنان وجود دارد،به خاطر کم کاری های ما است.
میرحیدری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای مقابله با شبیخون و ناتو فرهنگی و دستگاههای مختلف در این زمینه کوتاهی کردند،ادامه داد:امروز جامعه باید بار آن را تحمل کند و دشمن دنبال ایجاد فاصله جوان با نظام و انقلاب است و باید هنر داشته باشیم نگذاریم خواسته دشمن تحقق پیدا کند و جوان را با ادبیات مناسب حفظ کرد و برگردانده بشود.

فرهنگ عاشورا غنی و جوان به هیات ها می رود

وی معتقد است فضائل فرهنگ عاشورا آن قدر غنی است که هرساله می شود همین جوانان بار دیگر به دامن هیئت های عزاداری امام حسین (ع) می رود و باید هنر داشته باشیم همان جا جوان را متوجه کنیم و اشکال آنان را با روش صحیح،انسانی؛ارشادی و اقناعی،بیان شود.

خواهران طلبه گیلانی که مردانه تر ازمردان پای کار آمدند

رئیس پلیس گیلان،با ابراز خرسندی از اجرای طرح “گیلان مطهر” در سه مرحله با کمک روحانیت گیلان و نیزاعزامی از قم و همچنین از ۳۰۰ نفر خواهران طلبه گیلانی که مردانه تر ازمردان در ایام پایانی سال گذشته و ایام نوروز و تابستان آمدند، پای کار آمدند،صمیمانه قدردانی کرد.
میرحیدری، اجرای این طرح ملی را توسط ناجا بیان کرد و افزود:در تابستان امسال،استان های مازندران و گلستان به مرحله اجرا درآمدند و باید با این روشها دنبال اصلاح اشکالات جامعه باشیم و به الحمدالله دستگاه قضایی گیلان بسیار همراه هستند و اقدامات خیلی خوبی و ارزنده ای در این باره داشته اند،همراهی و همدلی با مجموعه انتظامی استان دارند، و تلاش ها و مجاهدت های آنان،قابل تقدیر است.

مخارج مجموعه های ورزشی رشت بسیار سنگین است

وی با ابراز ناخرسندی از این که مجموعه های ورزشی در رشت بسیار محدود و آن چه که است مخارج و هزینه آن برای اکثریت مردم بسیار سنگین و غیر قابل بهره برداری بوده و با توجه به شرایط فعلی بیکاری و اقتصادی ،اگر بتوانیم ظرفیت هایی را حتی به صورت زمین های خاکی فوتبال و والیبال برای جوانان فراهم کنیم،وقت فراغت آنان را به نحو صحیح مدیریت کنیم تا در سلامت آنان و هم چنین در حل ناهنجاری هایی که وجود دارد،کمک کند و از اعضای شورای شهر تقاضا کمک داریم.تا این معضلات بازدارنده بشود.

موضوع ماده ۱۶ مواد مخدر بلاتکلیف است

این مسئول،از شورای اسلامی و شهرداری رشت و هم چنین آموزش و پرورش برا ی به وجود آوردن و فراهم کردن حرکت بسیار ارزشمند جهت اجرای ماده ۱۶ به منظور مبارزه با مواد مخدر،تاکید کرد:زمینه فراهم شده ولی هر کسی کنار رفته و موضوع بلاتکلیف است.

نباید فشار بیش از حد به شورای اسلامی و شهرداری رشت وارد کرد

میرحیدری ،اعتقاد دارد نباید فشار بیش از حد به شورای اسلامی و شهرداری رشت وارد کرد و دستورالعمل مسئولیت دستگاهها را مشخص کرده که وظیفه ادامه کار را دارد و باید مدیریت بشود ولی جمع آوری معتادان متجاهر باید انجام بشود و در همه استانها اجرا شده است.
وی با اشاره به بن بست بودن و داشتن جمعیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری استان چهارمحال و بختیاری و آمار معتاد آن کمتر از گیلان است،ادامه داد:حدود ۶ سال در آن استان با ظرفیت ۱۸۰ نفر اردوگاه و ساختمان مجلل و مجهز برای درمان این آسیب دیدگان ایجاد کردند و چرا استان گیلان با این عظمت و حساسیت هایی که دارد به این موضوع توجه نشود؟

انتقاد شدید از وضعیت نامناسب آسفالت معابر در شهر رشت
فرمانده نیروی انتظامی گیلان با انتقاد شدید از وضعیت نامناسب آسفالت معابر در شهر رشت،یادآور شد:حدود سه روز قبل با تردد در سطح رشت ،شرمندگی مردم را به مرکز فرماندهی و کنترل پلیس اعلام و خواستار اطلاع رسانی به مدیریت بحران استانداری گیلان شدم تا دستگاهها پای کار بیایند.

مردم سایر استانها مشکل کوچکی را به آسمان هفتم می کشند

میرحیدری که مدیر غیر بومی است ،اذعان کرد:مردم هیچ نمی گویند و خدا شاهده من مردمی به بزرگواری استان گیلان ندیده ام و بقیه استانها می آیند داد و فریاد می زنند و مطالبات خود را با زور و ضرب می گیرند و اصلا این شرایط را ندارند و یک ذره مشکل کوچکی را به آسمان هفتم می کشند.

هیچ کس به داد مردم گیلان نمی رسد

وی اضافه کرد:مردم گیلان ،مشکلات درد و رنج را به دوش می کشند و تحمل می کنند و هیچ کس هم به داد آنان نمی رسد و استدعای من از بزرگوارانی که در این زمیننه مسئولیت هم دارند،این است حداقل یک توجه ویژه ای بشود .

ابراز ناخرسندی از وضعیت رانندگان تاکسی در رشت

این مسئول با ابراز ناخرسندی از وضعیت رانندگان تاکسی در شهر رشت،تصریح کرد:رانندگان تاکسی،قشری زحمت کش و یک سهمی در اجتماع به خود اختصاص داده و اگر امروز به درد آنان توجه نکنیم،فردا داد آنان مورد سوء استفاده دشمن قرار می گیرد.

مسئولین مشکلات را حل کنند تادشمن سوء استفاده نکند/چرا وضعیت رانندگان تاکسی مدیریت نمیشود ؟
میرحیدری با انتقاد از این که چرا وضعیت رانندگان تاکسی مدیریت نمیشود و همین حرکت جزئی هفته گذشته نصب برگه های پشت شیشه در شهر رشت صورت گرفت،مورد سوء استفاده دشمن قرار می گیرد،متذکر شد:از عزیزان  مسئولاننظار دارم،در این زمینه قبل از این که دشمن سوار بشود،خودشان مشکلات را حل کنند و مشکلات مردم مورد توجه قرار بگیرد و رانندگان تاکسی را باید اقناع کنیم و یا آنان ما را برای خواسته های خود، اقناع کنند.

بی محلی کردن به خواسته های مردم و رانندگان تاکسی غیر قابل قبول است

وی بی محلی کردن به خواسته های مردم و رانندگان تاکسی را غیر قابل قبول دانست و تاکید کرد:وضعیت پارک ها و بوستان ها رشت خوب نیست و باغ آزاد گذاشته شده و هرکسی می تواند بیاید و فکر می کنیم فضایی را برای آرامش مردم ایجاد کردیم.

ورود موتور به پارکها و بوستانها ممنوع شود
به گفته فرمانده نیروی انتظامی گیلان،در این اماکن؛مواد فروش می آید مواد خود را می فروشد و با عذرخواهی از خواهران،ول گرد می آید مزاحمت خود را انجام و موتوار سوار ویراژ می دهد ،در حالی که خیلی راحت با موانع مختصری می توان ورود موتور را ممنوع کرد.

ضرورت ایجاد پلیس بوستان
میرحیدری، استقرار ایستگاه پلیس در هر یک از پارک های رشت حداقل ۴ پارک بزرگ رشت به عنوان پلیس بوستان را کرد  و ضروری دانست،تا خانواده ها به راحتی حضور یابند.

پلیس مخالفتی با برگزاری جشنواره ها ندارد
وی با تصریح بر این که پلیس مخالفتی با برگزاری جشنواره ها با عنوانین مختلف برای نشاط مردم و معرفی فرهنگ و هنرمندان استان گیلان نیست و نباید به دست فراموشی سپرده بشود،ولی شئونات اسلامی باید حفظ بشود.

با یک کم توجهی از یک عزیزی سوء استفاده شد

این مسئول در پایان،یاد آور شد:در فضای مجازی و هم زمان با برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان،با یک کم توجهی از یک عزیزی سوء استفاده شد
پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :