کاشف اسرار- معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر این که برپائی ایستگاه صلواتی ماه محرم نیاز به اخذ تعهد نامه محضری ندارد،ضمن این که از برخورد و برچیده شدن ایستگاههای فاقد مجوز خبر داد.

سید حسین گل میرزاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،فرا رسیدن ماه محرم و شهادت امام حسین(ع)و یاران باوفایش را به مسلمانان،تسلیت گفت.

photo_2016-10-04_00-36-03

وی با تاکید بر این که برپائی ایستگاه صلواتی ماه محرم نیاز به اخذ تعهد نامه محضری ندارد،ضمن این که از برخورد و برچیده شدن ایستگاههای فاقد مجوز خبر داد.

این مسئول یا اشاره به تشکیل ستادی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم متشکل از تبلیغات اسلامی،نیروی انتظامی و شهرداری ها برای ساماندهی برپائی ایستگاههای صلواتی،خاطر نشان کرد:متقاضیان برپائی این ایستگاهها باید به دفاتر و یا ادارات تبلیغات اسلامی در شهرستانها مراجعه و با تکمیل تعهد نامه کتبی،با دریافت نامه ای به شهرداری ها معرفی شوند.

گل میرزاده،اذعان کرد:دریافت تعهدنامه  احتمالی محضری توسط شهرداری ها خلاف شان مجلس امام حسین (ع)بوده و از متقاضیان  درخواست می شود درصورت درخواست اخذ تعهد نامه محضری ،مراتب را به دفاتر و یا ادارات تبلیغات اسلامی در شهرستانها اطلاع دهند.

photo_2016-10-04_00-36-10

وی هدف از برپائی ایستگاههای صلواتی در ماه محرم را در راستای ترویج فرهنگ عاشورا،ایثار و شهادت عنوان و تصریح کرد:یکی از مقررات برپائی ایستگاه های صلواتی،که از متقاضیان تعهدنامه  کتبی،اخذ می شود،دارا بودن پوشش سقف است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان،باز و قابل رویت بودن فضای داخل ایستگاه صلواتی از ۴ طرف از دیگر شرایط برشمرد و افزود:ایستگاههای صلواتی حق توزیع قبض و یا جمع آوری وجه تحت هیچ عنوانی را ندارند.

به گفته گل میرزاده؛رعایت شئون اسلامی و اخلاقی در خصوص ایستگاههای صلواتی،به ویژه که این ایام متعلق به حضرت سیدالشهدا(ع)میباشد از مسائل مهم در این خصوص است و در صورت مشاهده موردی توسط اعزامی،مسئولیت به عهده شخص برپا کننده ایستگاه صلواتی خواهد بود.

وی تصریح کرد:برپائی ایستگاههای صلواتی در  خیابان ها و محلات گیلان بدون اخذ مجوز از کمیته سه نفره متشکل از نیروی انتظامی،شهرداری ها و تبلیغات اسلامی؛غیر قانونی تلقی گردیده و ضمن برخورد با آن ،برچیده می شود.

گفتنی است ایستگاههای همچون سالهای گذشته در برخی از نقاط برپا گردیده که از چهار طرف قابل مشاهده نیست و جا دارد تبلیغات اسلامی وضعیت این ایستگاهها را بررسی کنند که آیا طبق مقررات است،یا خیر؟

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :