کاشف اسرار- گیلان دارای دستگاههای اجرائی متعددی می باشد که یکی از آنها،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده که در روبروی پارک محتشم واقع شده و مدیریت حرفه ای میانی آن بر عهده”فیروز فاضلی”است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان دارای سایت اینترنتی فعال می باشد که دارای دامنه ای به آدرس:ttp://gilan.farhang.gov.ir  است.

این سایت اینترنتی دارای بخش های متعددی می باشد که یکی از آنها با عنوان :”بانک اطلاعات”قابل رویت می باشد که دارای ۷ بخش و تحت عنوانین “قرآن،رسانه،شعر و ادب،هنرهای تجسمی،موسیقی،هنرهای نمایشی و فیلم و سینما است.

سری به سایت web.archiv.org نشان می دهد که بنا به آن چه در آرشیو این سایت جهانی و در تاریخ های منحصر به فرد ذخیره شده ،بخش بانک اطلاعات در ۳ جولای ۲۰۱۴ برابر با ۵ شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ شمسی فعال شده و تا ۷ آوریل ۲۰۱۶ میلادی مطابق با پنج شنبه ۱۹ فروردین ماه امسال،۲۰ بار ذخیره شده است.

در بخش بانک اطلاعات اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،مطالب ذیل درباره دلایل ایجاد آن  درج شده است:

به اطلاع می رساند با توجه به درخواست های مکرر همشهریان عزیز و پژوهشگران گرانقدر و احساس نیاز مبرم به آشنایی بیشتر با فعالان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه در استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نظر دارد بانک اطلاعاتی جامعی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه این استان تهیه و در اختیار عموم علاقمندان قرار دهد.

این بانک شامل مختصری از اطلاعات فردی، رزومه کاری، سابقه فعالیت، عناوین کسب شده و معرفی آثار گروه های مختلف شامل فعالان قرآنی، رسانه، شعر و ادب و هنرمندان در استان می باشد که به همت خود این عزیزان با تکمیل فرم طراحی شده ذیل و تأیید کارشناس مربوطه، آماده و در پرتال اطلاع رسانی این اداره کل قرار داده می شود.

از مزایای این بانک، اختصاص یک صفحه جداگانه به هر فعال عرصه های مذکور در راستای معرفی کامل خود و آثارش به عموم علاقمندان می باشد.

photo_2016-10-15_11-14-11فرم اطلاعات این بانک شامل مختصری از اطلاعات فردی، رزومه کاری، سابقه فعالیت، عناوین کسب شده و معرفی آثار گروه های مختلف شامل فعالان قرآنی، رسانه، شعر و ادب و هنرمندان در استان است.

در بخش رزومه کاری باید با انتخاب یک یا چند رشته، در قسمت توضیحات و سوابق فعالیت، توضیحاتی درخصوص رشته تخصصی، سال آغاز فعالیت و توضیحاتی از کارها و آثار ارایه شود.

با انتخاب هرکدام از بخش های قرآنی، رسانه، شعر و ادب و… باید در قسمت توضیحات و سوابق فعالیت، رشته تخصصی شامل یک یا چند مورد از موارد نمونه مانند قرآنی (قرائت، حفظ، مفاهیم، مربی گری و…) / رسانه (خبرنگار، روزنامه نگار، تصویربردار و…) / شعر و ادب (شاعر، نویسنده و…) / تجسمی (نقاش، طراح، عکاس، خوشنویس، مجسمه ساز و…) / موسیقی (خواننده، نوازنده، آهنگساز و…) / نمایش و سینما (کارگردان، نویسنده، بازیگر و…) درج شود.

موارد مندرج در بخش رزومه کاری پس از تأیید کارشناس مربوطه و رویت مستندات (درصورت نیاز درخواست می شود) در خروجی سایت نمایش داده می شود و پس از ایجاد صفحه اختصاصی در صورت نیاز و یا علاقه فعالان ،موارد تکمیلی از آنان دریافت خواهد شد.

خبرنگار “کاشف اسرار” برای آخرین بار با مراجعه به بخش بانک اطلاعات سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برای معرفی اصحاب رسانه در هر بخش این اطلاعات درج شده است که دو نام و نام خانوادگی بخش های رسانه و فیلم و سینما یکسان است:

قرآن:……………….(صفر)

photo_2016-10-15_11-14-20

رسانه:علی رضا کارگر قوی بازو جلالی-الله کرم رضایی زاده-پیمان ناصری زارع

photo_2016-10-15_11-13-36

شعر و ادب: ………….(صفر)

 

photo_2016-10-15_11-14-24

هنرهای تجسمی:مریم نازی

photo_2016-10-15_11-14-16

فیلم و سینما:علی رضا کارگر قوی بازو جلالی-الله کرم رضایی زاده

photo_2016-10-15_11-23-37

موسیقی:……………………(صفر)

photo_2016-10-15_11-14-06

هنرهای نمایشی:…………………….(صفر)

 

photo_2016-10-15_11-14-29

گفتنی است بنا به خبری منتشر شده در رسانه ها  از قول” فیروز فاضلی با سمت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان “در تیر ماه ۱۳۹۳،قرار بوده بانک اطلاعات اصحاب فرهنگ و هنر استان ایجاد بشود،لکن با گذشت حدود۲۷ ماه از انتشار این خبر،فقط اسامی شش نفر در این بانک درج شده است!!؟؟

از سوئی دیگر در دولت دهم و دوره مدیرکلی “حمید حاذق نیکرو:فرمی برای مدیران رسانه ها مبنی بر تکمیل فرم اطلاعات هم زمان با روز خبرنگار؛ارسال شد.

photo_2016-10-15_11-38-41

امام خامنه ای: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

در کنار این، نظام پاسخگویی را برای خودتان متحتم بدانید. واقعا وزیر در حوزه‌ی کار خودش، مدیران وزارتی در حوزه‌ی کار خودشان، معاونان هر کدام در حوزه‌ی کار خودشان پاسخگو باشند. یعنی هم در برابر خطایی که انجام می‌گیرد، واقعا پاسخگو باشند؛ هم در برابر کار لازمی که باید انجام می‌گرفته و انجام نمی‌گیرد، پاسخگو باشند.

پایان پیام

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :