کاشف اسرار-یک عضو شورای اسلامی شهر رشت از عوام فریبی کردن،وجود دعواها،اختصاص بودجه لندفیل سراوان برای ساخت پیاده راه فرهنگی،اذیت کردن مردم و آسفالت نکردن آسفالت جهت حاشیه شهر و انجام کارهای تبلیغاتی به شدت انتقاد کرد.

photo_2016-10-20_11-50-54

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،مجید رجبی ویسرودی در نشست با خبرنگاران در صحن شورای اسلامی شهر رشت ،شفاف و منتقد بودن را از صفات ذاتی خویش برشمرد و اظهار کرد:کسانی که آمار می دهند میزان بیکاری به زیر ۱۰ درصد رسیده و این میزان وام برای اشتغال زایی پرداخت شده،محل کار این افراد را اعلام کنند؟

وی با اشاره به مراجعات مردمی به اعضای شورای اسلامی شهر رشت و هم چنین نقل قول بسیاری از مدیران مبنی بر این که فرزندان خود و یا بستگان آنان بیکار می باشند،مدعی شد:”هیچ گونه اشتغال زائی انجام نشده است”.

این مسئول به تبیین اهداف تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا در دولت اصلاحات طبق قانون اساسی پرداخت و خاطر نشان کرد:هدف از تشکیل پارلمان های محلی؛به منظور نظارت بر عملکرد شهرداریها و هم چنین به وجود آمدن مردم سالاری دینی و ایجاد روابط بین مردم و دولت بوده است.

رجبی ویسرودی،هدف از ورود و عضویت خویش در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر رشت را انجام کارهای بزرگ برای شهروندان عنوان کرد و مدعی شد:هر کس به عضویت پارلمان شهری در آمده ،جلوی خبرنگاران می گوید من بهترین هستیم.

وی با طرح سئوال مبنی بر این که :”اگر بهترین هستیم،پس چرا اشتغال نیست؟”،ابراز کرد:حتمآ یک منافعی داریم که با یک دیگر دعوا داریم و باید بنشینیم و این مساله را حل بکنیم.

این عضو شورای اسلامی اسلامی شهر رشت،یکی از وظایف شهردار را اجرای مصوبات پارلمان شهری،ذکر و بیان کرد:برخی سیاسیون فقط کارهای تبلیغاتی انجام می دهند تا کاندیدای دوره آینده مجلس شورای اسلامی بشوند.

به گفته رجبی ویسرودی،سیاسیون می خواهند به گونه ای از بیت المال استفاده کنند تا در زمان انتخابات بگویند ما آن جا کار کردیم و بیشتر داریم عوام فریبی می کنیم و پروژهایی که مدون شده عوام فریبی است.

وی با اعلام برخورداری استان گیلان از پتانسیل های بسیار بالای گردشگری که برخی از آنها از دست رفته و برگزاری جلسات و همایش های مکرر برای جذب گردشگر،تاکید کرد:اولین لازمه برای جذب گردشگر،داشتن زیر ساخت مناسب است.

این فعال بخش خصوصی در بخش عمرانی،با اشاره به ساخت پیاده راه فرهنگی در رشت برای جذب گردشگر،اذعان کرد:آیا این شهر دارای هتل با گنجایش  پذیرش بیش از ۵۰۰ نفر گردشگر است؟و گردشگران پیاده راه را در کجا میخواهند نگهداری و سامان دهی بکنند؟

رجبی ویسرودی،با ادعا بر این که شعارهای داده شده به منظور ساخت پیاده راه برای جذب گردشگر؛بی معنی است،تصریح کرد:آیا در مطالعات ترافیکی رشت کاری صورت گرفته وقتی گردشگری وارد شهر می شود،در ترافیک چند هزار متری گیر نکند و اعصابش خرد نشود؟

وی با ابراز تاسف از این که در بخش گردشگری اقدامات خوبی انجام نشده است،اعتقاد دارد شق القمر  و همه چیز را آباد نکرده ایم و تقریبآ کار شاقی صورت نگرفته است.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت با اعلام تصویب ۶۰ میلیارد ریال در سال اول چهارمین دوره شورای اسلامی شهر رشت برای سامان دهی و ایجاد زباله سوز در لندفیل سراوان،ادعا کرد این اعتبار برای ساخت پیاده راه فرهنگی بافت مرکزی رشت صرف شده است.

رجبی ویسرودی،با تاکید بر این که با شهردار رشت در جایگاه حقیقی دوست است،به دلایل مطرح کردن انتقادات خویش پرداخت و یاد آور شد:بنده و “سید محمد علی ثابت قدم”در جایگاه حقوقی،دارای وظایف جداگانه قانونی هستیم و به عملکرد وی نقد دارم.

وی با تصریح بر این که کدهای هزینه ای باید در همان زمینه صرف بشود تا انحراف بودجه ای صورت نگیرد و بعد بخواهند تائید شورای اسلامی شهر را بگیرند و برای من یک ذره گنگ است ،متذکر شد:پیاده‌راه فرهنگی رشت در شرایطی با هزینه ۲۰ میلیارد تومانی اجرا شد که منطقه لندفیل سراوان با اهمیتی که دارد نیازمند ۱۸ میلیارد تومان پول بود.

photo_2016-10-20_11-45-41

به گفته این فعال بخش خصوصی در بخش عمرانی،مردم سراوان را فریب داده‌ و شورا بیشتر مردم را اذیت کرده و کمتر کار انجام داده است.

رجبی ویسرودی،اذعان کرد:اعضای شورا با شعار «می‌خواهیم برای رشت کار کنیم» آمده‌اند اما از محل ماده ۱۶ و ۱۷ که مربوط به پرداخت کمک به شهروندان و گروه‌ها است می‌توانیم پروژه لندفیل سراوان را به اتمام برسانیم.

وی درباره دلایل ارتباط نداشتن با خبرنگاران،تاکید کرد:زمانی که با رسانه‌ها مواجه می‌شویم باید واقعیت‌ها را بگویم و از دروغ گفتن خوشم نمی‌آید به همین خاطر با رسانه‌ها ارتباط برقرار نمی‌کنم.

این مسئول برگزاری جشن هایی مثل گل های شمعدانی،خوراک شناسی ،جوکول،سفر به آلمان،سوئد و ایتالیا را از سوی شهردار را بد ندانست و اعتقاد و ادعا ادارد این گونه اقدامات در راستای کارکرد انتخاباتی است.

photo_2016-10-20_11-50-45

رجبی ویسرودی باا ابراز تاسف از این که حدود ۶۰۰ خانوار سراوان رشت امراض خیلی وحشتناکی از بابت دفن زباله در این منطقه می گیرند و آنان هم شهروند هستند،متذکر شد:شیرابه های لندفیل سراوان بین دو رودخانه زرجوب و گوهر رود پخش می شود و کل شهر رشت را اذیت می کند.

به گفته وی ،در راستای پیاده راه سازی بافت مرکزی رشت ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده ولی برای سامان دهی لندفیل سراوان ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داشته،بنابراین این اعتبار تخصیص داده نشده و مردم سراوان فریب داده شدند،تقصیر آنان چیست؟

این عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد شدید از اذیت شدن مردم و انجام بیشتر کارهای تبلیغاتی،تاکید کرد:مردم به اندازه کافی آگاه هستند و متوجه می شوند.

رجبی ویسرودی با ادعا بر این که ۹۰ درصد بودجه و به میزان ۷۰۰ میلیارد تومان در بافت مرکزی صرف شده است،اضافه کرد:ساکنین محلات حمیدیان و صفه سر،بیشترین میزان حضور را در انتخابات دارند،ولی حتی یک متر آسفالت برای حاشیه شهر صورت نگرفته است.

وی در پایان جلسه به سئوال یکی از خبرنگاران که از وی خواسته بود نظرش را در خصوص مدیریت یک خانم در سازمان عمران شهرداری رشت که با کارگران کارخانجات آسفالت و پروژه های عمرانی و ماشین آلات سنگین سر و کار دارد ،پاسخ بدهد.

photo_2016-10-20_11-47-10

این مسئول،یاد آور شد:در زمان انتصابات شهردار،صحبتی درباره بانوان کردم که دو ماه  با بنده قهر کردند و نگاه من این نبود که آنها توانایی ندارند،بلکه گفتم چون بانوان منضبط تر ،بهتر  و به میزان رقم کمتر می توانند هزینه کنند،شهردار در بخش درآمدی از مردان  که قدرت اخذ پول بهتری دارند؛استفاده کنند تا پول ها را دریافت و  در اختیار بانوان قرار بدهند تا در قسمت هزینه ای،صرف بشود.

رجبی ویسرودی،اذعان کرد:فرض کنید شخصی می خواهد بیاید پول پرداخت بکند،زورش می آید و خدای نکرده به خانم توهینی بکند که نشود جمعش کرد،آقا باشد بهتر می تواند با اول صحبت می کند،بعد پول را را بردارید و به بانوان بدهید.

وی در برابر اصرار این خبرنگار مبنی بر این که یک خانم نمی تواند در بحث عمرانی با بیل،لودر و آسفالت سر و کله بزند،اظهار کرد:سعی می کنم در این باره صحبت نکنم  و دوباره نمی خواهم دنبال دردسر باشم.

16-2-25-14346012ccccccccccccc

عضو شورای اسلامی شهر رشت در پایان،ابراز کرد:عاطفه رمضان نیای چیرانی حتمآ توان مند هستند و می تواند کارهای خودش را انجام بدهند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :