کاشف اسرار- مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اعلام سلب مسوولیتت مدیر کمیته رفاهی این موسسه صنفی و فرهنگی،از برگزاری دوره های آموزشی برای اصحاب رسانه و هم چنین صدور عضویت برای ۳۴۰ نفر،خبر داد.

کریم خورسندی مژدهی ،بعد از ظهر امروز با اعلام این خبر به خبرنگار “کاشف اسرار“،اظهار کرد:دوازدهمین جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان در ظهر روز جاری برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد:در این جلسه با برگزاری کلاس های آموزشی مهارت دانش و رفتار (طرح امید) و تشکیل تیم خبرنگاران بحران برای اصحاب رسانه و خبرنگاران از سوی دادگستری و هلال احمر گیلان موافقت شد.

مدیرمسئول روزنامه سئوال و جواب،ادامه داد:همچنین اعضای هیات مدیره با تشکیل و راه اندازی دو کمیته فرهنگی و ورزشی نیز موافقت کردند.

خورسندی مژدهی،خاطر نشان کرد:اداره کل دادگستری گیلان طی نامه ای به خانه مطبوعات اعلام کرد که معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان، در نظر دارد دوره مهارت دانش و رفتار (طرح امید) را با مشارکت خانه مطبوعات برای اصحاب رسانه برگزار  کند.

و ی ادامه داد:در این راستا طی روزهای شنبه و یکشنبه ( اول و دوم آبان ماه ) برای آقایان و چهارشنبه و پنجشنبه ( ۵ و ۶ آبان) برای خانم ها به طور فشرده و متمرکز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ این دوره را برگزار و برای متقاضیان گواهی نیز صادر خواهد شد.

کریم خورسندی افزود: در همین ارتباط جمعیت هلال احمر گیلان نیز در راستای تحقق اهداف جمعیت هلال احمر و تقویت توان مدیریتی افکار عمومی در زمان حادثه قصد دارد تیم خبرنگاران بحران را در  استان تشکیل دهد تا گام موثری در حمایت روانی جامعه پس از حادثه بردارد.

وی اضافه کرد: برهمین اساس هلال احمر گیلان طی نامه ای به خانه مطبوعات اعلام کرده که قصد دارد به طور مشارکتی و با حضور خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان، این دوره یک روزه را برگزار کند.

سخنگوی خانه مطبوعات گیلان،از علاقمندان به شرکت در این دوره های آموزشی درخواست کرد؛ به خانه مطبوعات استان مراجعه و یا تلفنی آمادگی خود را اعلام نمایند تا مقدمات حضور و ثبت نام آنها در کلاس های مذکور فراهم شود.

خورسندی مژدهی،یکی دیگر از مباحث مهم دوازدهمین جلسه خانه مطبوعات گیلان را بحث توسعه و تجهیز ساختمان خانه مطبوعات  ذکر و ابراز کرد:  خوشبختانه رایزنی های صورت گرفته با استانداری و دستگاه های استان این امکان را مهیا کرده تا فضای بهتری برای اعضای خانه مطبوعات فراهم شود.

به گفته وی،بودجه خانه مطبوعات گیلان نیز پس از تایید دکتر نوبخت مورد تصویب استاندار و سازمان برنامه و بودجه استان نیز قرار گرفته و عملیاتی خواهد شد .

این فعال رسانه ای گیلان، از  جمله مصوبات این هفته خانه مطبوعات گیلان را تشکیل دو کمیته فرهنگی و ورزشی  برشمرد که مورد تصویب اعضای هیات مدیره قرار گرفت و این دو کمیته به زودی فعالیت خود را برای گسترش کارهای خانه مطبوعات آغاز خواهند کرد.

خورسندی مژدهی، تصریح کرد: اعضای هیات مدیره همچنین پس از بحث و تبادل نظر در مورد کمیته رفاهی خانه مطبوعات و به دلیل عدم برنامه ریزی و انسجام لازم برای پویایی این کمیته، مسئولیت این کمیته را که در اختیار “فاطمه عاطفی فرد” بود از وی سلب نموده و تا تعیین فرد دیگری برای این کمیته، رسیدگی به امور آن را بر عهده مدیرعامل گذاشتند.

وی همچنین از اتمام کار ثبت انتخابات دوره جدید هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان خبر داد و  بیان کرد: پروسه سخت و دشوار اداری ثبت انتخابات دوره جدید خانه خوشبختانه تمام شده و  در انتظار درج آگهی در روزنامه رسمی است.

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان در پایان  با اعلام پرداخت و واریز جوایز نقدی جشنواره مطبوعات و جشنواره دفاع مقدس سال گذشته به حساب برگزیدگان،یاد آور شد: با مساعدت و همراهی استاندار و مدیرکل ارشاد اسلامی  استان و هیات مدیرخانه مطبوعات تمامی پرداخت ها به افراد انجام شده است.

خورسندی مژدهی در پایان،متذکر شد:مرحله ا ول صدور کارت اعضای خانه مطبوعات به تعداد ۳۴۰ نفر نیز پایان یافته و اعضاء­ می توانند با مراجعه به خانه مطبوعات کارت خود را تحویل بگیرند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :