کاشف اسرار-معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد گیلان،ابراز کرد: بر اساس ارزیابی های عملکرد ۶ ماهه صدقات از سوی مرکز ، گیلان توانست با تحقق ۸۷ درصدی برنامه های عملیاتی در حوزه صدقات و کسب امتیاز ۹/۸۰ ، رتبه دوم کشوری را کسب کند.

به گزارش کاشف اسرار،حمیدرضا امیری با اعلام این خبر به این رسانه،اظهار کرد:با راه اندازی صدقه پیامکی و بر اساس توافقات صورت گرفته با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ، مبلغ پرداختی با ارسال شماره یک به سرشماره ۸۸۷۷  در سرفصل‌های مصوب از جمله ایتام و محسنین، تامین جهیزیه،بهداشت و درمان،مسکن،فرهنگی و آموزشی و اشتغال نیازمندان هزینه می شود.

وی با قدردانی از کمکهای مادی و معنوی مردم نیکوکار گیلان برای کمک نیازمندان،خاطر نشان کرد:مردم این استان در ۶ ماهه نخست امسال ۵۴ میلیارد و ۵۹۲ میلیون و ۳۳۹ هزار ریال صدقه پرداخت کرده اند .

این مسئول ،متذکر شد: مردم مردم می توانند با ارسال عدد یک به شماره ۸۸۷۷ و انتخاب  یکی از سه گزینه ۱۰۰ تومان،۳۰۰ تومان و ۵۰۰ تومان برای هر روز صدقه پرداخت کنند.

امیری،یاد آور شد:بر اساس توافقات صورت گرفته با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ، مبلغ پرداختی با ارسال شماره یک به سرشماره ۸۸۷۷ عیناً در سرفصل‌های مصوب از جمله ایتام و محسنین، تامین جهیزیه،بهداشت و درمان،مسکن،فرهنگی و آموزشی و اشتغال نیازمندان هزینه می شود.

وی  پرداخت صدقه را  امری اخلاقی بر اساس آموزه های دینی و قرآنی  دانست  که موجب کاهش فقر و رسیدگی بیشتر به محرومان می شود/

معاون کمیته امداد گیلان،ابراز کرد:بر اساس ارزیابی های عملکرد ۶ ماهه صدقات از سوی مرکز ، این استان توانست با تحقق ۸۷ درصدی برنامه های عملیاتی در حوزه صدقات و کسب امتیاز ۹/۸۰ ، رتبه دوم کشوری را کسب کند.

امیری کمک های مردم در نیمه اول امسال در بخشهای وجوهات امانی و شرعی را هم مبلغ ۵۷ میلیارد و ۱۹۸ میلیون و ۴۲۰ هزار ریال و انتظامی مبلغ ۳۸ میلیارد و ۴۱ میلیون و ۵۷۸ هزارریال ،ذکر کرد.

به گفته وی،اکنون هفده مرکز نیکوکاری در گیلان فعال هستند که علاوه بر کمک نقدی ،  خدماتی از قبیل پزشکی ، سبد کالا ، معیشتی ، مسکن ، درمان ، اشتغال ، فرهنگی ، جهیزیه و موردی به نیازمندان ارائه می کنند /

این مسئول،تصریح کرد :در نیمه اول سال جاری، مبلغ هفت میلیارد و ۶۹ میلیون و ۱۹۰ هزار ریال از سوی مردم نیکوکار گیلان به این مراکز نیکوکاری کمک و مساعدت شده است.

امیری در پایان،تاکید کرد: هم اکنون ۳۶۹ نفر از نیکوکاران و  ۹۴ نفر از حامیان عضو مراکز نیکوکاری در گیلان هستند و ۳۵۰ نفر هم به صورت افتخاری و با عنوان امدادیاران با این مراکز همکاری می کنند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :