کاشف اسرار-مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت از افتتاح پروژه سلول دفن جدید زباله به صورت علمی و بهداشتی در شنبه هفته آینده با حضور مسئولان در لندفیل سراوان شهرستان رشت خبر داد.

علی رضا حاجی پور در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد:ظرفیت این سلول ۲۰۰ هزار متر مکعب و برای ساخت این پروژه و ساخت جاده دسترسی به آن حدود ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی خاطر نشان کرد:اعتبار ساخت این پروژه از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان گیلان و اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال به شهرداری رشت بوده که سازمان پسماند از این بودجه استفاده کرده است.

این مسئول،آغاز عملیات ساخت این پروژه را از ابتدای فصل تابستان سال جاری عنوان و خاطر نشان کرد:هدف از ساخت این پروژه،دفن بهداشتی زباله ها به این منظور شیرابه ها به لایه های داخل سطح زمین نفوذ پیدا نکند و وارد رودخانه ها و آب های سطحی نشود.

حاجی پور،اضافه کرد:در این سلول جدید؛با توجه به این که رس کوبی در کف آن انجام شده،شیرابه ها به داخل زمین نفوذ پیدا نمی کند و توسط لوله ای که در کف این سلول وجود دارد،این شیرابه ها به انتهای مسیر هدایت می شوند،محل احداث تصفیه خانه خواهد بود تا شیرابه ها وارد رودخانه ها نشده و مشکلات بعدی به وجود نیاید.

وی تاکید کرد:با پر کردن سلول از زباله ها،روی آن خاک رس ریخته می شود تا آب باران هم داخل آن نفوذ پیدا نکند و شیرابه ها جاری نشوند.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت؛در پایان ،اذعان کرد:این پروژه در حدود ۵ الی ۶ ماه جوابگو خواهد بود .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :