کاشف اسرار-از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون؛دو شخصیت سیاسی،سمت معاونت رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور را بر عهده داشته اند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،اولین شخصیت سیاسی منصوب شده در این سمت البته دارای سوابق فرهنگی و اجتماعی هم می باشد،”محمد علی نجفی”،از سران حزب “کارگزاران سازندگی ایران”بوده که پس از مدتی و به علت بیماری قلبی استعفا داد ،لکن مدتی بعد”سرپرستی وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری را بر عهده گرفت.

رئیس بعدی این سازمان،”مسعود سلطانی فر”بوده که وی نیز شخصیت سیاسی و از اعضای حزب” اعتماد ملی”به شمار می رود و دارای سوابقی همچون”استاندار گیلان”،”عضو شورای اسلامی شهر تهران”و معاون رئیس جمهوری و رئیس  سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  بوده و روز گذشته با رای اعتماد بهارستان نشینان به هیئت دولت خیابان  پاستور،این بار با سمت”وزیر ورزش و جوانان”،راه یافت.

در دولت یازدهم،برخی از مدیران دلسوز همچون”علیرضا تابش”،”محمد رضا کارگر”،و “سید محمد بهشتی شیرازی”به این تشکیلات دولتی آمدند و فعالیت کردند.

“علیرضا تابش” با استعفا از این سازمان رفت، ولی “محمد علی نجفی”و”سید محمد بهشتی شیرازی”که در شورای عالی میراث فرهنگی کشور”با ریاست “حسن روحانی”عضویت دارند”جان تازه ای به این تشکیلات داده اند.

اینک با قطعی شدن خداحافظی مسعود سلطانی فر از پست معاون رئیس جمهوری؛سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور،چشم به انتظار سومین رئیس خود برای ادامه راه در حدود ۹ ماهه از عمر دولت یازدهم است.

سازمانی که یک دستگاه فرهنگی محسوب می گردد و انتظار می رود با انتصاب رئیس جدید که شنیده ها حکایت از مطرح شدن چندین شخصیت برای تصدی این پست می باشد که از جمله آنها می توان به “مرتضی بانک”،”مرتضی طالع ماسوله” و “مهدی حجت”اشاره کرد که صحت و سقم آن در دست بررسی است.

انتظار می رود با انتصاب رئیس جدید سازمان ،نیم نگاهی به یکی از زیر مجموعه های تحت مدیریت در یکی از مناطق،داشته باشد که متولی آن از باقی ماندگان دولت نهم و دهم  در کسوت مدیرحرفه ای میانی بوده و خود را اینک  مدعی و از دایره اصلاحات و….می داند و دست به شکایت خوبی از اشخاص به خصوص همراهان قدیمی خویش  که در رسیدن به این پست داشته ،حامی اش بوده اند،دارد و  سکان دار جدید سازمان با تدبیر و امید؛این موارد را حل کند.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :