کاشف اسرار-معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت  از افتتاح ۴۱ دستگاه پل عابر پیاده مکانیزه ظرف ۷یا ۸  ماه آینده  و هم چنین اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان برای هدایت آبهای سطحی این شهر،خبر داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،فرامرز جمشید پور بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح عابر پیاده پل مکانیزه گل زاران رشت،اظهار کرد:افتتاح پنجمین پل عابر پیاده مکانیزه رشت از سری اول ۱۴ گانه شرکت آفتاب گرافیک است.

وی از افتتاح ۴۱ دستگاه پل عابر پیاده مکانیزه ؛در این شهر ظرف ۷ یا ۸ ماه آینده خبر داد و افزود:پل عابر پیاده گلزاران روبروی شهرک گلزاران بلوار قلی پور و حوالی حدود ۴ مدرسه نصب شده است.

این مسئول با اذعان بر این که عبور عابرین پیاده در این نقطه از شهر بسیار با خطر مواجه و حجم آن خیلی زیاد بوده است،خاطر نشان کرد:از حدود سه سال  گذشته،ساکنین شهرک گلزاران مراجعات زیادی به شهرداری برای احداث این پل داشتند.

جمشید پور،با اشاره به اولویت قرار گرفتن ساخت پل عابر پیاده مکانیزه گلزاران در برنامه های حوزه معاونت حمل و نقل و  امور زیر بنایی شهرداری رشت،تصریح کرد:شهرداری برای جا به جایی تاسیسات برق ۲ میلیارد ریال  و به منظور  ساخت سازه این پل ۵ میلیارد ریال هزینه کرد.

وی هدایت آبهای سطحی را از دیگر مهم ترین پروژه های معاونت حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت ذکر و ابراز کرد:این نهاد عمومی غیر دولتی؛ در سال جاری ۱۱۰ میلیارد تومان برای هدایت آبهای سطحی اختصاص داده است.

معاون شهردار رشت ،ادامه داد:اختصاص این اعتبار به منظور ۵۹ کیلومتر در سطح شهر رشت بوده که شهرک گلزاران و بلورارهای معلم  و قلی پور ؛را هم تحت پوشش قرار می دهد.

جمشید پور،بیان کرد:برای ساخت پل عابر پیاده مکانیزه گلزاران رشت،۳۵ تن آهن مصرف شده و  به طول ۳۷ و عرض دو متری و دارای راه پله معمولی و هم چنین آسانسور مکانیزه ۸ نفره است.

وی ابراز امیدواری کرد،آسانسورهای این پل در روزبرفی کار بکند و نگویند هیدرولیک آن به هم خورده است و مشکلات این چنینی دارد،زیرا  همیشه شهر رشت با  هوای برفی رو به رو است.

این مسئول از هفته پل عابر پیاده مکانیزه فلکه گاز رشت ظرف یکی،دو هفته آینده خبر داد و متذکر شد:افتتاح پل  عابر پیاده مکانیزه؛به آدرس: بلوار لاهیجان،امام رضا(ع)روبروی کوچه حاجیدر دستور کار قرار دارد.

جمشید پور،تاکید کرد:سرمایه گذار دوم،ساخت سری جدید پل های عابر پیاده مکانیزه ؛را در دستور کار قرار داده  که  در یکی،دو ماه آماده می کند.

وی یاد آور شد:نصب حدود هفت دستگاه پل عابر پیاده مکانیزه ؛در مسیر یخ سازی تا فلکه گاز در دستور کار قرار گرفته که برخی از فونداسیون آنها ریخته و عرشه های آنها حمل شده است.

در مراسم افتتاح این پل شهردار،معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری و مدیر منطقه یک شهرداری رشت و رئیس جهاد دانشگاهی گیلان حضور داشتند.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :