کاشف اسرار-رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل آب منطقه ای گیلان،تاکید کرد:تلاش می‌کنیم فقر اعتباری و کمبود امکانات در رودبار را برطرف کنیم ضمن اینکه اجرای پروژه‌ها باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود.

به گزارش کاشف اسرار،کاظم لطفی در جلسه بررسی وضعیت مدیریت منابع آب که در فرمانداری رودبار برگزار شد،ضمن اشاره به تامین اعتبار احداث سد دیورش،اظهار کرد: پیمانکار پروژه مذکور آماده عملیات اجرایی  می باشد،اما به دلیل بعضی از مسایل مرتبط با ساکنین محلی این پروژه هنوز اجرایی نشده است.

 وی احداث سد دیورش را تنها به منظور تامین آب شرب شهرستان رودبار عنوان و خاطر نشان کرد: از آب سد دیورش برای مصارف کشاورزی استفاده نمی‌شود.

این مسئول،با تصریح بر این که ساکنان پشت سد شهربیجار ساماندهی می‌شوند،اضافه کرد: کمیته هفت نفره‌ای متشکل از شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان و فرمانداری رودبار به منظور ساماندهی ساکنان پشت سد تشکیل می‌شود.

لطفی، سردهنه «خرشک» را یکی از موضوعات مورد توجه  شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان خواند و اذعان کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل کشاورزی و نیاز کشاورزان به آب باید با تمام توان نیازهای اعتباری سردهنه مذکور را برطرف کنیم.

وی با اشاره به حمایت آب گیلان از برنامه های عمرانی شهرداری رودبار ،اعتقاد دارد: اجرای طرح‌های عمرانی نباید مشکلی در وضعیت رودخانه سفیدرود ایجاد کند و شهرداری رودبار نیز برنامه های عمرانی خود را به جهت بررسی تخصصی به آب منطقه ای ارایه  کند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :