کاشف اسرار-اولین سفر استانی دولت نهم به گیلان در اسفند ماه ۱۳۸۵ صورت گرفت و پس از تشکیل جلسه هیات دولت،بیش از ۱۲۰ مصوبه برای تسریع در عمران و پیشرفت  این استان،در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،یکی از مصوبات دولت محمود احمدی نژاد برای گیلان،اختصاص دو دستگاه اتوبوس دریایی و ۱۰ دستگاه قایق موتوری برای اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه سرا،بوده است.

به دنبال تصویب هیات دولت و بنا به اخبار دریافتی،ابلاغ نامه موافقت نامه هیات دولت برای خریداری این قایق ها،از سوی پرویز داوودی که دارنده سمت معاون اول رئیس جمهوری بوده به سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت.

به دنبال پی گیری های صورت گرفته قانونی این قایق های سواری در ۱۲ آذر ماه ۱۳۸۷طی طورت جلسه ای تحویل و تحول آن بین معاون اداره کل محیط زیست گیلان و شرکت فروشنده صورت گرفته و معروف به قایق(شناور) کاتاماران بوده است.

به دنبال تحویل و تحول موقت قایق های سواری،مشخص شد که شخص فروشنده با هویت معلوم”س.م.ع” تدلیس در معامله کرده  و بر اساس رای یکی از شعبات دادگاههای تجدید نظر استان  در مهر ماه ۹۲به تحمل دو سال حبس تعزیری،محکوم شده است.

با گذشت حدود ۴۰ ماه از صدور این حکم،خبرنگار این رسانه در روز جاری به سراغ مدیرکل محیط زیست استان گیلان رفت و از سرنوشت اجرا یا عدم اجرای این حکم به نفع این نهاد دولتی،جویا شد.

قربان علی  محمد رود پشتی در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار،با ابراز بی اطلاعی از مصوبه اولین سفر دولت نهم برای خریداری قایق های سواری برای اداره کل محیط زیست گیلان،اظهار کرد:از محکومیت متهم پرونده خبری ندارم و خیلی ضرورت نداشت من بدانم.

وی با اشاره به این که طی سالهای ۹۲ و ۹۳ دو نفر سمت مدیر کل محیط زیست استان گیلان را بر عهده داشته است،خاطر نشان کرد:من از محکومیت خبر ندارم و سال ۹۲ در گیلان نبوده ام.

این مسئول با تاکید بر پی گیری موضوع از جانب خویش،اذعان کرد:موضوع را از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان بپرسید و به شما اعلام می کند.

محمد پور رود پشتی در برابر سئوالی مبنی بر دلایل عدم پیگیری این حکم ،تصریح کرد:من نمی دانم و سال نود و دو گیلان نبوده ام و از مدیران کل وقت بپرسید چی شده  و نشده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :