کاشف اسرار-نماینده اصلاح طلب مردم رشت در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر صنعت در دولت یازدهم،سکوت و فریاد رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را در راستای حفظ دست آوردهای انقلاب اسلامی به عنوان یادگار امام راحل،دانست.

رمضان علی صادق زاده شیخان گفشه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار،درگذشت حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را به عنوان یکی از ستون های نظام جمهوری اسلامی را با دلی آکنده از اندوه،به مقام معظم رهبری،ملت شهید پرور و فهیم ایران و بیت شریف وی ،تسلیت گفت.

وی اعتقاد دارد:””اسم هاشمی رفسنجانی با انقلاب اسلامی ایران عجین شد ه است ،همان طور که نمی توان اسم امام راحل را از انقلاب جدا کرد”.اسم هاشمی هم از انقلاب جدا شدنی نیست”.

این مسئول و عضو هیات علمی دانشگاه،با اشاره به ترور دلخراش رئیس وقت مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۵۸،خاطر نشان کرد:”امام راحل پس از تروز هاشمی رفسنجانی با صدور پیامی فرمود:”بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده‌است چون نهضت زنده است».

صادق زاده شیخان گفشه،با اشاره به رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،تصریح کرد:علی رغم رحلت هاشمی رفسنجانی،انقلاب اسلامی زنده است و حیات دارد،رفسنجانی هم چنان زنده است.

وی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را اسطوره مقاومت،ایثار،از خود گذشتگی ،صبر،پایداری ،وحدت و پیش برد انقلاب اسلامی قبل و بعد از پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران نامید.

به گفته این فعال سیاسی،به گفته این فعال سیاسی،هاشمی رفسنجانی در زمان تصدی مسئولیت و قدرت داشتن و تصدی سمت های رئیس مجلس شورای اسلامی،رئیس جمهوری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای وی هیچ فرقی نداشت که چه مسند و سمتی داشته باشد

صادق زاده شیخان گفشه،اذعان کرد:صادق زاده شیخان گفشه،اذعان کرد:هاشمی رفسنجانی برای حفاظت از انقلاب ،از هیچ کوششی فرو گذار نکرد ،ضمن این که قبل و بعد از انقلاب از یاران کوشا و زحمتکش امام راحل بودند.

به گفته وی،به گفته وی،هاشمی رفسنجانی؛زمانی که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران رحلت کرد،با توجه به این که دست پرورده امام خمینی(ره)و به نحوی می توان گفت در دستگاه امام تربیت شده بود،با همان معیارهای امام حرکت کرد.

رئیس اسبق کمیته ارتباطات و حمل و نقل کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام،از اقدامات اساسی،هاشمی رفسنجانی را انجام نقش مهم در بعد از رحلت امام برای تعیین و تکلیف رهبری ،ذکر کرد.

صادق زاده شیخان گفشه،متذک رشد:هاشمی رفسنجانی  هیچ وقت خود را برای تصدی مسئولیت مطرح نکرد و هر موقع بر او جهت تصدی مسئولیتی تکلیف می گردید،بدون این که سطح آن مسئولیت مهم باشد،برای ایفای نقش آن مسئولیت ،قول زحمت می کرد.

وی در پایان،ابراز کرد:هاشمی رفسنجانی در زمان قدرت داشتن و یا پس از کنار رفتن از قدرت،فریاد و سکوت او هر دو در مسیر انقلاب اسلامی،حفظ وحدت و یک پارچگی نظام و حمایت از امام،انقلاب و رهبری بوده است.

ت می کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :