کاشف اسرار-مدیر منطقه دو شهرداری رشت،از آغاز عملیات بهسازی و ساخت آرامگاه “دکتر ابراهیم حشمت طالقانی” تا پایان امسال،خبر داد.

مرتضی عاطفی در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار با اعلام این خبر،اظهار کرد:از اولین پروژه هایی که بنده با تصدی سمت مدیر منطقه دو شهرداری رشت مورد پیگیری قرار داده ام،بهسازی آرامگاه دکتر ابراهیم حشمت در محله چله خانه این شهر  بوده است.

وی خاطر نشان کرد:اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان در دولت دهم و زمان مدیرکلی”امید عزیزی”فراخوانی را برای ساخت آرامگاه منتشر کرد و طرح هایی را دریافت و طرح بهسازی مزار یار میرزا کوچک خان جنگلی به تصویب رسید،ولی اجرا نشد!.

این مسئول با اشاره به پی گیری های صورت گرفته از سوی مدیریت منطقه دو شهرداری رشت برای احداث آرامگاه دکتر حشمت،تصریح کرد:فضای مزار این یار میرزا کوچک جنگلی،میراث فرهنگی می باشد،با تعامل با اداره کل میراث فرهنگی گیلان،طرح انتخاب شده در اختیاری شهرداری قرار گرفت.

عاطفی،ابراز کرد:در فاز اول این طرح،بهسازی آرامگاه پیش گرفته شده و طرح مزبور تحویل اداره کل میراث فرهنگی گیلان شده و این نهاد متولی تعدیل هایی را بر روی این طرح انجام داده است.

وی با ابراز خرسندی از این که این طرح به مرحله نهایی رسیده است،اضافه کرد:در روز چهار شنبه هفته جاری،نشست نهایی با اداره کل میراث فرهنگی گیلان برگزار می شود تا طرح مصوب اخذ و بلافاصله هم مناقصه بهسازی آن برگزار کنیم.

مدیر منطقه دو شهرداری رشت،تاکید کرد:تمام تلاش بنده بر این است که کلنگ اجرائی بهسازی آرامگاه دکتر حشمت تا پایان امسال به زمین زده بشود و تا سال آینده تکمیل شود.

عاطفی درباره دلایل بسته بودن درب ورودی محوطه مزار دکتر حشمت بر روی گردشگران،اعتقاد دارد،متاسفانه فضای فعلی شرایطی برای جذب گردشگران ندارد .

به گفته وی،با توجه  به این که مراقبت از این مکان بر عهده مسجد می باشد در ساعاتی از روز درب آن را می بندند ولی درب آن صبحها و بعد از ظهرها،باز است.

این مسئول،تصریح کرد:به زودی بهسازی آرامگاه اجرائی بشود،دسترسی گردشگراندر تمامی ساعات شبانه روز به مزار امکان پذیر خواهد بود.

عاطفی،احتمال داد یکی از دلایل عدم ساخت آرامگاه طی سنوات گذشته،کمبود بودجه باشد،ولی وی به دنبال انجام و ساخت آرامگاه است.

لازم به ذکر می باشد،ابراهیم حشمت طالقانی (زاده ۱۲۶۴ روستای شهراسر (طالقان)-درگذشته ۱۴ اردیبهشت ۱۲۹۸ رشت) ملقب به «حشمت الاطباء» و «سردار حشمت»است.

پایان پیام

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :