کاشف اسرار-رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از ذخیره شدن ۵۳۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد سفید رود،خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،کاظم لطفی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه باران پیرامون اقدامات انجام شده جهت کسب حداکثر آمادگی برای فصل آبیاری در شهرستان لنگرود،اظهار کرد:آب منطقه ای  گیلان با توجه به  ظرفیت ذخیره آب سد سفید رود، در حال حاضر حدود ۵۳۰ میلیون مترمکعب می باشد،برنامه ریزی لازم را انجام داده و از اردیبهشت آب گذاری کانالها را انجام می دهد.

وی به کشاورزان توصیه کرد، با اجرای شخم زمستانه ضمن مبارزه با آفات و بیماری ها به مجموعه مدیریتی آب گیلان کمک کنند تا بتوانیم با صرفه جویی حدود ۲۵۰ میلیون مترمکعب از منابع آب موجود برای روزهای گرم پیش رو بهترین استفاده را بنماییم.

 این مسئول،خاطر نشان کرد: فرماندار لنگرود اقدامات مناسبی را به عمل آورده و همکاران ما در این شهرستان امسال برنامه تضمین شده ای را تنظیم کرده اند تا ابتدا حدود ۴۰ کیلومتر از انهار شهر لنگرود را لایروبی و در ادامه ایستگاههای پمپاژ را راه اندازی،سرویس و نگهداری کنیم .

کاظمی،ابراز کرد:پیش بینی من این است که با همکاری مسئولین شهرستان لنگرود و همکاران ما در آب منطقه ای بتوانیم نیازهای کشاورزان عزیز را در بحث تامین آب کشاورزی به خوبی مدیریت کنیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :