کاشف اسرار-مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان از قرار داشتن این استان در رتبه ششم کشوری از نظر تعداد جایگاههای موجود خبر داد و گفت:”روزانه ۹۱۰ هزار متر مکعب CNG در گیلان مصرف می شود”.

به گزارش کاشف اسرار،مریم پور نصرالله با اعلام این خبر،اظهار کرد:با وجود ۹۶ باب جایگاه CNG در گیلان و ۳۹۹ نازل فعال در این جایگاهها ،در مجموع ۹۱۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی (CNG ) در استان توزیع و به مصرف خودروهای گازسوز می رسد .

وی خاطر نشان کرد:این میزان مصرف که معادل مصرف روزانه ۹۰۰ هزار لیتر بنزین است و با جایگزینی سوخت پاک صرفه جوئی بنزین را به دنبال دارد.

به گفته این مسئول،”از طریق ۳۵ باب جایگاه دو منظوره CNG و فرآورده های نفتی و ۶۱ باب جایگاه تک منظوره CNG ) در استان گیلان توزیع می شود”.

پور نصرالله ،ادامه داد:”هشت باب جایگاه CNG ، ]دو باب جایگاه شهرداری ، پنج باب مربوط به بخش خصوصی و یک باب به صورت مشارکتی [ نیز در دست ساخت و یا افزایش ظرفیت کمپرسور هستند که به زودی وارد چرخه سوخت رسانی خواهندشد”.

وی ابراز کرد:از مجموع پنج باب جایگاه CNG متعلق به بخش خصوصی دو مورد آن در رودسر و لنگرود با پیشرفتی معادل ۹۰ درصد در حال احداث بوده و سه مورد در املش ، تالش و خمام مشمول افزایش ظرفیت کمپرسورها است.

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان،متذکر شد:”ظرفیت کمپرسور در جایگاه CNG املش از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ متر مکعب بر ساعت، در تالش از ۲۵۰ به ۵۰۰ مترمکعب بر ساعت و در خمام از ۵۰۰ به ۱۵۰۰ متر مکعب بر ساعت افزایش یافته و با افزایش دو تا سه برابر ظرفیت سوخت رسانی ، حجم بیشتری از خودروهای مصرف کننده سوخت پاک را تامین خواهند کرد .

پور نصرالله،بیان کرد:”جایگاه های بخش دولتی نیز که متعلق به شهرداری های احمدسرگوراب و فومن است با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در حال احداث بوده و یک باب جایگاه مشارکتی ( دولتی و خصوصی ) نیز در آستارا با ظرفیت ۲۰۰۰ متر مکعب بر ساعت ، چهار سکو و هشت نازل با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد در حال احداث است” .

وی تاکید کرد:”با احداث و افزایش ظرفیت جایگاههای مذکور شمار جایگاههای گیلان به ۱۰۴ باب خواهد رسید و علاوه بر این تعداد که براساس استانداردها بیش از خودروهای گازسوز است ، پراکندگی آنها نیز به گونه ای است که مشکلی از بابت سوخت رسانی در استان وجود نخواهد داشت .

این مسئول در پایان،یادآور شد:” استان گیلان ازنظر تعداد جایگاههای موجود در رتبه ششم در سطح کشور قرار دارد .

پور نصرالله،اضافه کرد: در ده ماهه گذشته مصرف ۲۸۱ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۳ مترمکعب گاز طبیعی( CNG ) از جایگاههای فعال این استان به ثبت رسیده است .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :