کاشف اسرار-طی روزهای گذشته ای مصاحبه ای به نقل از یکی از نمایندگان ادوار مردم شهرستان رشت در مجلس اسلامی در یکی از پایگاه های خبری،منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این رسانه در بخشی از این مصاحبه به نقل از احمد رمضان پور نرگسی،عبارات ذیل را منتشر کرد:

نماینده اسبق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار شنیده هایی مبنی بر حضورش در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر اذعان کرد: طرح این صحبت ها حرفی بی ربط است، این موضوع شبیه این است که یک استانداری چند وقتی را استراحت کند و پس از گذشت چند وقت بگویند بیایید و فرماندار شوید! کسی که دو دوره نماینده مرکز استان بوده نمی آید در انتخابات شورای شهر شرکت کند”.

با گذشت ۴ روز از انتشار این خبر،تاکنون از جانب رمضان پور نرگسی مبنی بر نادرست بودن این عبارات منتشر نشده است و اگر هم تا لحظه انتشار این گزارش درج شده در رسانه مبحوث عنه را رویت نکرده است،اینک سئوال می شود،آیا اظهارات منتسب به خویش را تائید می کند؟

در صورتی که نماینده ادوار مردم در مجلس شورای اسلامی، این عبارات به کار رفته را تائید کند،ضمن احترام به ابراز عقیده رمضان پور،شبیه سازی کردن از جانب وی که یکی از لیدرهای اصلاح طلبی در گیلان محسوب می شود،تعجب برانگیز است.

این فعال سیاسی که در سنوات گذشته چندین دور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و به عنوان یکی از قانون گذاران فعالیت می کرده و از لیدارهای جریان اصلاح طلبی در گیلان قلمداد می شود،مثال می زند کسی نماینده مجلس بوده،نمی آید در انتخابات شورای شهر شرکت کند،آیا بر مبنای،خدمت کردن به مردم و مردم ولی نعمت است؟

از سوئی دیگر،رمضان پور نرگسی اطلاع دارند که شورای شهر جایگاهی ناچیز به شمار نمی آید و برخی از شخصیت های برجسته اصلاح طلبی کشور از جمله محمد علی نجفی(وزیر در چند کابینه)،مسعود سلطانی فر(استاندار دولت اصلاحات)و احمد مسجد جامعی(وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات)پس از پایان دوره مسئولیت،به عضویت شورای اسلامی شهر تهران)در آمده و خدماتی را به مردم ارائه کرده اند.

النهایه این گزارش را با فرمایشاتی از رهبر انقلاب در باب اهمیت شوراها و خدمت به مردم به پایان می رسانیم:

“اسلام در ضمن این‌که احکام الهى و اراده الهى را در هدایت و صلاح انسانها داراى کمال تأثیر مى‌داند، اراده انسان، حضور انسان و حضور آحاد مردم را هم در همه کارها پیش‌بینى کرده است. یک نمونه آن همین مسأله شوراست. خداى متعال در علائم مؤمنین مى‌فرماید: «و امرهم شورى‌ بینهم»؛ کارهایشان را با مشورت انجام مى‌دهند. البته مشورت، با شکلهاى مختلفى ممکن است انجام گیرد؛ این هم یک شکل از اَشکال مشورت است. در داخل شهر و در داخل بخش، مى‌نشینید و با هم مشورت مى‌کنید؛ نقصهاى موجود و مشکلات موجود و آن چیزهایى را که مربوط به شوراهاست – البته ممکن است نقصهایى هم باشد که به وظایف شوراها مربوط نشود – رسیدگى و به آنها عمل مى‌کنید؛ مثل این است که سرتاسر پیکر ایران اسلامىِ بزرگ، با نبضِ خون تازه انقلابى و اسلامى مى‌زند و حرکت مى‌کند. مسؤولان و شوراهاى هر شهر و روستا، براى رفع مشکلات مردم، در همان شهر و روستا فکر مى‌کنند. این خیلى فرصت خوبى است”. 

خداى متعال را شکر گزاریم که در انتخابات شوراها یک نهاد دیگر براى خدمت به مردم تأسیس شد و ملت ایران یک گام دیگر به تحقق کامل قانون اساسى مترقى جمهورى اسلامى نزدیک گشت. اکنون که در سالروز پیام امام عزیز و در سالى که به نام گرامى آن یگانه‌ى دوران نامگذارى شده، این نهاد اصیل آغاز به کار مى‌کند، از صمیم قلب آرزو مى‌کنم که شوراهاى اسلامى شهر و روستا بتواند در سمت اهداف والا و انقلاب بنیانگذار نظام اسلامى تلاش و فعالیت کند و در چهارچوب تکالیف قانونى خود به رفع مشکلات مردم بپردازد.

مردم به این شوراها اقبال کنند، به این انتخابات توجّه کنند، در آن شرکت نمایند، آن را جدّى بگیرند و هدف هم عبارت باشد از این‌که اهدافى که در قانون اساسى براى تشکیل شوراها معیّن شده است – اهداف خدایى، اهداف انقلابى، اهدافى که در جهت تحکیم پایه‌هاى انقلاب و استحکام قدرت انقلاب و حکومت انقلابى در کشور است – تحقّق پیدا کند. من توصیه مى‌کنم که همه این انتخابات را جدّى بگیرند و مهم بشمارند و در آن شرکت کنند.

هیچ عبادتى بالاتر از خدمت به مردم نیست؛ چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا. وظایفى که براى شوراها در قانون ذکر شده، همان وظایفى است که اگر شوراهاى ما ان‌شاءاللَّه بتوانند این وظایف را به طور کامل به انجام برسانند، بسیارى از مشکلات جارى مردم برطرف خواهد شد و این موارد را قانون‌گذاران با دقّت در قانون اساسى و در قانون عرفى معیّن کرده‌اند

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :