کاشف اسرار-مدیر کل بهزیستی گیلان از تحت پوشش قرار داشتن ۴۵ هزار معلول در استان که درصد بالایی از آنان معلول جسمی هستند خبر داد و تاکید کرد:کمبود مراکز اتیسم یکی از دغدغه های این استان است.

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا پارسی در جشن بزرگ سالروز تاسیس موسسه خیریه حامیان اتیسم گیلان در تالار گلستان رشت برگزار شد،اظهار کرد: در تعریف بیماری اتیسم تعاریف زیادی شده است.

وی ادامه داد:آن دسته از عزیزانی که از نظر قوای جسمانی دچار معلولیت هستند برای مردم جامعه قابل درک هستند ولی متاسفانه همدردی با خانواده های دارای فرزند اتیسم آنچنان پررنگ نیست.

به گفته این مسوول،جامعه متوجه این نوع معلولیت نیست و این برای خانواده دشوار است، از این رو باید قدردان پدرها و مادرهای این فرزندان باشیم .

پارسی با اشاره به خدمات شایان توجه انجمن اتیسم در طی یک سال تاسیس،خاطر نشان کرد: اداره کل بهزیستی گیلان سعی نموده در زمینه های مختلف خدماتی را ارائه دهد که از جمله از جمله می توان به کمک به مدرسه استثنایی،همایش اتیسم و مسابقات هنرمندان اشاره کرد.

وی کمبود مراکز اتیسم را یکی از دغدغه های بهزیستی گیلان دعنوان و اذعان کرد: در استان مراکز اتیسم داریم و خدمات ارائه می شود ولی این خدمات در شهرستاها نیست باید شعباتی در شهرستاها هم ایجاد بشود.

این مسوول با بیان اینکه دو مرکز روزانه در رشت ولاهیجان در حال فعالیت است،افزوددر نظر داریم مرکز دیگری هم راه اندازی نماییم و ان شاء لله بتوانیم در شهرستان های دور هم مراکزی را افتتاح کنیم .

پارسی،تصریح کرد:شناسایی کودکان اتیسم باید با قدرت بیشتری از طریق غربالگری انجام پذیرد و انجمن اتیسم باید با ما همکاری کند و ما به عنوان نماینده دولت باید تکالیفمان را در این زمینه انجام دهیم .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :