کاشف اسرار-بر اثر بارش سنگین و حدود ۷۰ سانتی متری برف در رشت،معابر اصلی و فرعی شهر مسدود و  به برخی از اموال عمومی صدمه وارد شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،به دنبال ریزش برف و انجام عملیات برف روبی در رشت،لکن انجام این عملیات به دلیل مسدود بودن معابر فرعی،سبب رضایت مندی برخی از شهروندان نشده است.

photo_2017-02-10_13-57-25بارش برف به برخی از اموال عمومی من جمله درختان و چراغ های روشنایی شهری؛آسیب وارد کرده و حتی استفاده از برخی پل های برخی عابر پیاده برای عبور  و مرور شهروندان ،غیر ایمن شده است.

photo_2017-02-10_13-57-51شهروندان رشتی،به خوبی در خاطر دارند شهردار این شهر در جریان افتتاح یکی از پل های عابر پیاده در تقاطع شهرک گل زاران و بلوار قلی پور،اظهار کرد:”ایمنی رکن اساسی در شهرهاست “.

سید محمد علی ثابت قدم،با اشاره به حادثه برق گرفتگی ناشی از تجمع آب های سطحی برای یکی از شهروندان در سال ۹۱تاکید کرد:”به خاطر یک شهروند هم شده ،احتمال دارد متاسفانه تعدادش زیادتر بشود،حواسمان باید باشد هم به لحاظ جانی و هم ترافیکی،مشکلاتی از این حیث برای شهروندان رفع و رجوع کنیم”.

photo_2017-02-10_13-57-10با گذشت بیش از دو ماه از به زبان راندن این سخنان توسط  شهردار،متاسفانه در روز جاری بر اثر بارش برف،برخی از پل های عابر پیاده،به جای ایمن بودن به محل لیز خوردن در سطح پلکان و عرشه تبدیل شده بود.

بنا به مشاهدات و تصاویر تهیه شده  توسط خبرنگار این رسانه،در غروب امروز از یکی پلهای سطح رشت در جنب فرمانداری و روبروی ایستگاه آتش نشانی و بوستان ملت،عوامل شهرداری نسبت به برف روبی اقدام نکرده و شهروندان به سختی از آن تردد می کردند و حتی لیز می خوردند.

photo_2017-02-10_13-56-54اینک سئوال می شود آیا استاندار گیلان با کفش معمولی و معاون  هماهنگی امور عمرانی وی به صورت چکمه پوش به اتفاق شهردار از سطح رشت بازدید کردند،از پل های عابر پیاده هم بازدید و دستورات لازم را برای برف روبی  و ایمن شدن عبور و مرور ایمن مردم،صادر کردند؟آیا لباسی بر تن کردند و پارویی در دست برای برف روبی حتی نمادین را انجام دادند؟

photo_2017-02-10_14-05-23

این گزارش را با  فرمایشاتی گهربار از امیر المومنین حضرت علی(ع)به پایان می رسانیم:

“«ء اَقْنَعُ من نفسی باَنْ یُقال هذا امیرالمؤمنین، و لا اشارکُهم فی مکاره الدهر …؛[۲۵]
آیا به این دل خوش دارم که مردم امیر مؤمنان صدایم می زنند بی آنکه در ناخوشیهای زندگی با آنان شریک باشم.»”.

امیرالمومنین علی (ع) در عهدنامه خود به مالک اشتر چنین توصیه می کند؛
«بدان که هیچ چیز گمان مردم را نسبت به والی خوب نمی کند بهتر از نیکی و لطفی که والی به مردم می نماید و هزینه های آنها را سبک می کند و بر چیزی که بر آنها حقی ندارد ناراحت نمی شود. بنابراین باید کاری کنی که خوش بینی مردم را به خود جلب نمایی، زیرا که حسن ظن مردم نسبت به تو رنج و سختی فراوان را از تو دور می سازد.»

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :