کاشف اسرار-شهردار رشت از متولی ستاد بحران در جریان بحران اخیر برف انتقاد و توصیه کرد:”قانون معلوم کرده،مسئول بحران کیست و آنهایی که می خواهند بدانند مسئول بحران کیست،سراغ این موضوع بروند”.

سید محمد علی ثابت قدم در گفتگو با خبرنگاران در واکنش به انتقاد از شهرداری رشت در جریان بحران اخیر برف،اظهار کرد:اگر آدم می خواهد کار خاصی انجام بدهد،زیاد نباید منت بگذارد.

وی انجام وظیفه را جزو وظایف مسئولین دانست و خاطر نشان کرد:اگر این وظیفه درست انجام بشود،کار اضافه ای انجام نشده و اگر هم انجام نمی شود،به طور یقین نقد آن متوجه مسئولینی می باشد که انجام ندادند ویا قصور داشتند.

این مسئول ،با بیان این که بهتر می باشد ما موضوعات را بین خودمان گم نکنیم،تصریح کرد:به واسطه فقدان مدیریت  واحد شهری ،امکان این که آدم ها  توپ را تو زمین یک دیگر بیندازند،خیلی بالا می رود.

ثابت قدم کرد،متذکر شد:قضیه کی یود،کی بود،من نبودم پیش می آید ،امیدواریم این موضوع را بدانیم،مردم ما آن نبودن ها برای آنها اصلا قابل درک نیست.

وی با تصریح بر این که  مردم با محصول خدمات کار دارند،اذعان کرد:مردم با این که من نبودم ،یا آن یکی بود،پیش نمی رود،اصلا همه معذرت ها را ثابت قدم خواست،چی شد؟

شهردار رشت ،ابراز کرد:یک آدمی که بخواهد عمل بکند،با معذرت خواهی آن هم در دو روز مانده به ه کار و یا دو روز بعد از کار،در حین انجام کار و یا با ایراد گرفتن از این و آن نمی تواند مسئولیت ذهنی خویش را پاک بکند.

ثایت قدم،اعتقاد دارد:”مسئولیت ذهنی آدم ها در دل،روح و روان مردم و هم چنین در دل و روح و روان فردی است که نمی خواهد  اجرای این خدمت را عیان کند.

وی اضافه کرد:”مردم خوب می فهمند و چون دنبال این نیستیم تنشها را زیادتر بکنیم،ضمن این که دنبال این نیستیم خلاف فرمایشات رهبری،خستگی را بر دوش مردم بگذاریم،در این دو سه روز ما دنبال این نمی رویم ،کی بود،کی بود،همش ثابت قدم در رشت و استان بود.

شهردار رشت در پاسخ به سئوال کاشف اسرار مبنی بر این که آیا مسئولین مورد نظر امکانات لازم را در برف اخیر در اختیار این نهاد گذاشتند،بیان کرد:قانون معلوم کرده،مسئول بحران کیست و آنهایی که می خواهند بدانند مسئول بحران کیست،سراغ این موضوع بروند .

به گفته ثابت قدم،ما می دانیم که انشالله چه کار کرده ایم و یک مقدار فضاء آرام تر بشود،همه موضوعات را بازگو خواهیم کرد.

وی در برابر سئوال دیگری مبنی بر این که آیا خدمات برف روبی هم چنان در رشت،ادامه دارد در حالی که خدمات به برخی نقاط شهر ارائه نشده است،اذعان کرد:ایران،کشوری سوپر مدرن و در عین حال  یک شهر ۱۰۰ درصد شده  برای مقابله با بحران نیست.

این مسئول،یاد آور شد:بنده در روز اول تصدی سمت  شهرداری رشت اعلام کردم در بحران های مربوط به آتش سوزی،،میانگین استاندارد آتش سوزی در رشت ۳ الی ۵ دقیقه است .

ثابت قدم با طرح سئوال در صورتی که خدای ناکرده  مثل برف اخیر برف، آتش سوزی در حجم عظیم رخ بدهد،سئوال من این است با بگوئیم چه کسی مسئول است؟شهرداری هم خودروهای مورد نیاز را هم خریداری کرده است.

وی خاطر نشان کرد:قانون گذار نسبت به تعریف واژه”بحران”در قانون پرداخته و ما وقتی حرف از مدیریت واحد شهری می زنیم باید بگوئیم مدیریت واحد شهری چیست و چرا به وقوع نپیوسته و اگر به وقوع نپیوسته،تا زمان وقوع چه کسی،متولی است؟

شهردار رشت،ابراز کرد: من با دل مردم کار دارم، دل مردم می گوید که ما باید خدمتمان را از مسئولین بگیریم،

ثابت قدم،تصریح کرد:من در مراسم رونمایی از یادمان شهیدان نورانی و انصاری اشاره کردم که شهید نورانی و انصاری توسط دشمن خارجی کشته نشدند بلکه توسط منافقین داخلی کشته شدند.

وی معتقد است: ظاهرا این روحیه نفاق هنوز در پاره ای از افراد وجود دارد ؛ شهدا فقط در جنگ شهید نشدند، بلکه شهیدان در راه خدمت کم نبودند، بنابراین اگر قرار است موضوع بحران برف کسی را شهید کند، بگذارید اگر لایق باشم آن شهید ثابت قدم باشد.

این مسئول،با اشاره به اینکه بیشترین خسارت بارش برف در رشت ناشی از افتادن درخت ها بوده، گفت: در چند روز اخیر در استان گیلان همزمان با بارش برف خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم.

به گفته ثابت قدم،جریان برق در بخش عظیمی از مناطق شهر قطع شده بود و و هنوز هم با گذشت بیش از ۷۲ ساعت از قطع برف هنوز برق تعدادی از شهروندان قطع می باشد که امید است این مشکل نیز به زودی مرتفع بشود.

وی با اشاره به کم بودن خسارت مدیریت شهری یادآورشد: قطعا در اموال عمومی خساراتی به وجود آمده ، که در این زمینه نیز دولت پاسخگوی حجم و میزان خسارت وارده در زمان مدیریت بحران خواهد بود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :