کاشف اسرار-مدیر کل استاندارد گیلان از سفر یک روزه رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به این استان در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

داریوش اشکانی پور در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار در رودبار،با تبریک فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل،هدف از سفر ،”نیره پیروز بخت” به گیلان را برای دیدار با پرسنل اداره کل،افتتاح اداره استاندارد رودبار و بازدید از کارخانه روغن کشی گنجه در این شهرستان خبر داد.

وی خاطر نشان کرد:افتتاح پروژه اداره استاندارد شهرستان رودبار از مصوبات دومین سفر استانی  رئیس جمهوری و هیئت دولت  نهم در سال ۸۷،است.

این مسئول،با اعلام ابلاغ اعتبار ساخت اداره استاندارد رودبار به اداره کل استاندارد گیلان در دولت یازدهم،ابراز کرد:اداره رودبار به عنوان” آزمایشگاه مرجع  زیتون و فرآورده های زیتون»فعالیت خواهد کرد.

اشکانی پور متذکر شد:اداره استاندارد رودبار به مردم جنوب استان گیلان و شهرهای رودبار،منجیل ،لوشان و رستم آباد ارائه خدمت خواهد کرد و دیگر به مرکز استان مراجعه نمی کنند.

وی به تبیین مشخصات پروژه ساختمان اداره استاندارد رودبار پرداخت و بیان کرد:تاکنون بالغ بر ۷۶۴ میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده که ۱۴۴ میلیون تومان از این اعتبارات استانی بوده است.

مدیرکل استاندارد گیلان را در قالب یک مجموعه آزمایشگاهی و اداری در ۶۷۰ متر مربع زیر بنا و در سه طبقه ذکر کرد و افزود:کلید ساخت این پروژه از سال ۸۹ استارت خورده،هم زمان با دهه فجر در هفته جاری به بهره برداری می رسد.

اشکانی پور،درباره خواسته های احتمالی خویش از رئیس سازمان استاندارد ایران در جریان سفر هفته جاری برای ارتقای عملکرد در این استان،اذعان کرد:اداره استاندارد رودبار به عنوان مرکز آزمایشگاه مرجعع استان فعالیت خواهد کرد.

وی تصریح کرد:با توجه به این که اکثر اراضی زیر کشت زیتون در رودبار استقرار دارد،این آزمایشگاه را به عنوان آزمایشگاه مرجع ملی این محصول در نظر بگیرند،تا کلیه خدمات مربوط به تدوین استاندارد های ملی در این شهرستان،صورت بگیرد.

این مسئول،با اعلام سطح زیر کشت ۸ هزار و ۶۶۲ هکتار زیتون در رودبار،یاد آور شد:از این میزان زیر کشت،۷ هزار و ۸۰۴ هکتار آن بارده بوده و ۱۷ هزار و ۳۵۰ تن زیتون  و هم چنین ۹۱۱ تن روغن زیتون ،تولید می شود.

اشکانی پور با ابراز خرسندی از این که استان گیلان در تولید زیتون در صدر کشور قرار دارد،اعتقاد دارد که شهرستان رودبار می تواند به عنوان آزمایشگاه مرجع ملی شناخته بشود.

وی در پایان با اشاره به عدم همراهی استاندار گیلان در این برنامه بنا به دلایلی،گفت:ساعت ۹٫۳۰ دقیقه سه شنبه در رودبار حضور می یابند و از اصحاب رسانه برای پوشش خبری صاحب اختیارند.

لازم به ذکر می باشد خبرگزاری ایلنا با انتشار خبری در ۲۲ تیر ماه ۹۲ درباره این پروژه نوشت:

“یکی از مصوبات دولت برای گیلان؛ راه‌اندازی اداره استاندارد شهرستان رودبار واقع در جنوب استان بوده که با گذشت حدود ۵۷ ماه از تصویب آن با پیشرفت حدود ۵۰ درصد به دلیل عدم اختصاص بودجه از ابتدای امسال روند ساخت آن متوقف شده است.
ساخت ساختمان اداره استاندارد وتحقیقات صنعتی شهرستان رودبار از سال ۹۰ با اختصاص ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار شروع شد.
پس از گذشت ۲ سال ساختمان ۴ طبقه استاندارد با حدود ۵۰ درصد پیشرفت که هم اکنون در مرحله گچ کاری می‌باشد به دلیل عدم اختصاص بودجه ۹۵۰ میلیون ریالی مصوب سال ۹۲ از ابتدای سال جاری به حال خود رها شده است”.

پایان پیام

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :