کاشف اسرار-رودبار:رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از انعقاد تفاهم نامه با وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی برای رفع موازی کاری بین این دو تشکیلات دولتی خبر داد و اذعان کرد:”موازی کاری سازمان استاندارد با وزارت بهداشت کمتر می شود”.

نیره پیروز بخت در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار در رودبار،با اعلام این خبر،اظهار کرد:چنانچه کالایی از بنادر وارد کشور بشود و وزارت بهداشت آزمایشات لازم را بر اساس استانداردهای جاری انجام بدهند،سازمان ملی استاندارد ورود نخواهد کرد.

وی گواهی آزمایشات صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت در این گونه مواقع را مورد ئائید سازمان ملی استاندارد دانست و خاطر نشان کرد:در صورنی که در یک واحد تولیدی،مسئول فنی داشته باشند،سازمان استاندارد هم مسئول فنی آنها را می تواند به عنوان کنترل کیفیت،مورد پذیرش قرار دهیم.

این مسئول،با تاکید بر این که نتایج آزمون واحد تولیدی بین وزارت بهداشت و سازمان استاندارد بر اساس تفاهم نامه منعقده یکی می شود،ابراز کرد:هم اکنون تفاهم نامه منعقده در حال پیشرفت از لحاظ ضوابط استانداردی متقن هماهنگ  و استانداردها با نظر وزارت بهداشت،تجدید نظر می شود.

نیره پیروزبخت،تصریح کرد:با انعقاد این تفاهم نامه مجموع موازی کاری ها با وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی یک مقدار کمتر می شود.

وی درباره سرنوشت قانون رفع موازی کاری سازمان ملی استاندارد ایران با وزارت بهداشت،بیان کرد:این قانون در شورای نگهبان به دلیل دو موضوع به مجلس شورای اسلامی،اعاده شد.

به گفته این مقام دولتی،یکی از دلایل اعاده شدن،رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی برای تامین مالی بوده که  این اشکال حل شده است

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :