کاشف اسرار-مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: ۳۸۳ مدرسه با ظرفیت ۲۹۸۵ کلاس درس میزبان مسافران فرهنگی در نوروز ۹۶ هستند.

به گزارش کاشف اسرار، مهدی حاجتی در جلسه ستاد اسکان فرهنگیان عید نوروز ۱۳۹۶  گیلان با اعلام این خبر ،اظهار کرد: کلاس های ستاد اسکان در سه گروه تقسیم شده  است.

وی ادامه داد:در گروه ویژه ۸۳ کلاس و در گروه الف ۱۳۱۲ و در گروه ب ۱۵۹۰ کلاس درس مهیای خدمت رسانی به مسافران هستند.

این مسئول، خاطرنشان کرد: ۹ مرکز رفاهی دارای ۱۲۴ سوئیت و با ظرفیت ۵۰۴ تخت و سه اردوگاه فرهنگی و تربیتی در شهرهای : رضوانشهر، فومن و رودسر میزبان مسافران فرهنگی هستند.

حاجتی با اشاره به اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان به مدارس ستاد اسکان نوروزی گیلان، ابراز کرد: معرفی پایگاهها و مراکز رفاهی استان به استانهای کشور، صدور شیوه نامه اسکان به کلیه مناطق، تهیه و تکثیر نقشه، تراکت و نصب بنر در مبادی ورودی شهرهای استان بخشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان در استقبال از مهمانان نوروزی است.

وی  تشکیل تیم های نظارتی و بازرسی به منظور بازدید از پایگاههای مجری طرح ستاد اسکان و بیمه حوادث مسافران فرهنگی بخشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان گیلان در استقبال از مهمانان نوروزی؛عنوان کرد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش گیلان،۸۰ درصد مدارس ستاد اسکان از تاریخ ۲۶ اسفند تا ۱۲ فروردین ۹۶ آماده پذیرش حضوری  و متقاضیان ۲۰ درصد ظرفیت مدارس ستاد اسکان هم می توانند از تاریخ ۵ تا ۲۶ اسفند ۹۵ با مراجعه  به نشانی www.eskan.medu.ir نسبت به انتخاب مدارس محل اقامت خود اقدام کنند.

  حاجتی از مدیران مدارس خواست با استفاده از ظرفیتهای انجمن اولیا و مربیان و همچنین امکانات سازمانهای میراث فرهنگی و هلال احمر نسبت با ارتقای ارائه خدمات به فرهنگیان عزیز اقدام کنند.

وی در  پایان ،متذکر شد:در عید نوروز سال ۱۳۹۵ تعداد ۴۹ هزار و ۸۸۸ خانوار معادل ۲۴۹ هزار و ۶۳۰ نفر از مراکز زیرپوشش ستاد اسکان آموزش و پرورش استان استفاده کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :