کاشف اسرار-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از  ساماندهی ۹۹ درصد از گلزارهای شهدا در این استان خبر داد.
به گزارش کاشف اسرار،عبدالله پاکاری با تأکید بر ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت در جامعه اظهار کرد: فرهنگ مذکور را باید حفظ کرده و به‌خوبی بتوانیم به نسل‌های آینده منتقل کنیم.
وی به وجود یک‌ هزار و ۲۹۴ گلزار شهید در گیلان اشاره کرد و افزود: تجهیز مکان‌های مذکور به عنوان مراکز فرهنگی از برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان است.
این مسئول با بیان اینکه ۹۹ درصد از گلزار شهدا در استان بازسازی شده است، متذکر شد: ساماندهی شش گلزار شهدا آغاز شده ضمن اینکه ساماندهی گلزار شهدای بندر انزلی در حال انجام است.
پاکاری، وجود ۸ هزار شهید، ۲۲ هزار جانباز و ۲ هزار و ۶۰۰ نفر آزاده را نشان‌دهنده جایگاه گیلان در عرصه دفاع مقدس دانست و  ابراز کرد: گیلان ۱۹ شهید مدافع حرم تقدیم کرده است.
وی به وجود ۱۴ خانواده سه شهید در گیلان اشاره  و اضافه کرد: تعداد ۱۳۹ خانواده دو فرزند شهید در استان  وجود دارد و ۱۳۴ خانواده تک‌فرزند خود را برای حفظ ارزش‌های اسلامی تقدیم کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در پایان با اشاره به اینکه ۱۲ خانواده تنها فرزند خود را تقدیم اسلام کردند،تاکید کرد: تمام جامعه در مقابل شهدا مسؤول هستند.
انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :