کاشف اسرار-۳۰ بهمن ماه امسال خبری با تیتر:”برف روبی و مدیریت بحران در ابنیه تاریخی گیلان”،در سایت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان،منتشر شد.

ادعای برفروبی آثار تاریخی گیلان زمستان 95.jpg2به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،در این خبر از زبان مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ادعا شده است:” از لحظات ابتدایی بارش برف تمام موزه ها و آثار تاریخی تحت نظارت میراث فرهنگی گیلان در سراسر استان برف روبی شدند”.

ادعای میراث فرهنگی گیلان بهمن 95.jpg2در بخشی دیگر از این خبر،”رضا علیزاده”از سلامت کامل ابنیه و آثار تاریخی استان خبر داده است،که این اظهارات مدیر حرفه ای میانی قابل تامل است!؟

خانه اوانسیان دو اسفند 95.jpg2بنا به تصاویر تهیه شده توسط خبرنگار این رسانه تا دوم اسفند ماه جاری،یعنی بعد از دو روز از انتشار خبر به نقل از رضا علیزاده،برخی از آثار تاریخی شهر رشت برف روبی نشد.

خانه آوانسیان دو اسفند 95به طور مثال می توان به مجموعه ساختمان های شهرداری رشت واقع در هسته مرکزی شهر،خانه آوانسیان ابتدای محله استاد سرا،مسجد حاج صمد خان در محله باقر آباد و هم چنین حمام تاریخی گلزار در محله پیرا سرا اشاره کرد.

ساختمان شهرداری رشت دوم اسفند 95از سوئی دیگر استاندار گیلان طی سخنانی که اداره کل میراث فرهنگی منتشر کرده بر تائید سلامت آثار تاریخی این ایالت تاکید کرده،این در حالی است سقف حمام گلزار و خانه آوانسیان چکه می کرد و برف روبی نشد و  قضاوت را با عکس های مربوطه به خوانندگان واگذار می کنیم.

ادعای برفروبی آثار تاریخی گیلان زمستان 95.jpg4لازم به ذکر می باشد؛سقف مسجد حاج سمیع رشت پس از اتمام بارش برف در اواخر بهمن ماه امسال برف روبی شده،ضمن این که از آن جایی نسبت به تهیه گزارش از سایر آثار در این شهر اقدامی نشده،نمی توان قضاوت کرد.

ادعای برفروبی آثار تاریخی گیلان زمستان 95.jpg3

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :