کاشف اسرارمدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : از آغاز طرح های هلال احمر ۲۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر از طرح ایمنی و راهنمایی  جوانان و ۱۹۷ تن  حادثه دیده از خدمات هلال احمر بهره مند شدند .

به گزارش کاشف اسرار،مهدی ولی پور با اعلام این خبر،اظهار کرد:با شروع طرح های نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا امروز  امدادگران و نجاتگران این جمعیت   با حضور در ۸۸ عملیات  جاده ای و مراجعه حضوری مسافرین  به پایگاهها  جمعیت به ۸۹ امداد رسانی و ۵۳ نفر را نیز اسکان اضطراری دادند .

وی ادامه داد:مسافرین با حضور در پست های ایمنی و سلامت از خدمات ایمنی بهداشتی ، اجتماعی و آموزشی هلال احمر استان در قالب طرح بهرفت ( بهبود رفتار ترافیکی ) ، طرح همتایان ، طرح  پیمان و همچینین از خیمه های نماز جمعیت جهت استراحت کودکان و اقامه نماز  جمعیت برخوردار شده و ۱۹۴  هزار بروشور ، لوح فشرده ، نقشه و مطالب آموزشی دریافت کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۲ هزار نفر از امدادگران و اعضای داوطلب و ۲۰۰ نفر از همکاران به‌طور مستقیم در طرح نوروزی استان گیلان فعالیت دارند،متذکر شد: ۵۱ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی و ۱۶ شعبه هلال احمر در استان گیلان در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.

ولی پوربا بیان اینکه در کنار ارائه خدمات به گردشگران، طرح‌های ویژه هلال احمر هم اجرا می‌شود از اجرای طرح “بهرفت” با هدف بهبود رفتارهای ترافیکی و طرح “پیمان” که پیشگیری از اعتیاد را مدنظر دارد خبر داد.

وی ابراز کرد:طرح “همتایان” که هدفش پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز است و طرح “خادم” که خانواده آماده مخاطره است اجرا می‌شود.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان،بیان کرد:تیم‌های واکنش سریع و آنست (سگ‌های تجسس) جمعاً با احتساب نیروی‌های جوان و داوطلب، ۶ هزار و ۵۰۰ نفر نجاتگر، پرسنل، اعضای جوان و داوطلب با حضور در پست‌های نوروزی به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :