کاشف اسرار:یکی از مدیران حرفه ای میانی منصوب شده در اوایل شروع به کار دولت یازدهم در گیلان؛مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان است.

photo_2016-06-21_18-16-06

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،رضا علیزاده که  اصالتآ اهل روستای سوستان لاهیجان می باشد،به دنبال پیگیری های کمتر از یک ماه یکی از اصحاب رسانه گیلان و رایزنی با”علیرضا تابش-خواهر زاده رئیس دولت اصلاحات و مدیرکل اسبق دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور”در مهر ماه ۹۲ به این سمت منصوب شد.

علیزاده در دولت احمدی نژاد به ترتیب از خرداد ۸۶ تا تیر ۸۷ و از  مرداد ۱۳۸۷ لغایت ۹۰؛سمت معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان را بر عهده داشته است.

در دولت  های نهم و دهم  رسم بر این بوده برخی از مدیران خارج یا فعال در بدنه دولت که نسبت به تعریف و تمجید از محمود احمدی نژاد می پرداختند به سمت هایی منصوب می گردیدند که از جمله آنها می توان به محمد رضا رحیمی اشاره کرد که در سال ۱۳۸۵ در اجلاس سالانه مدیران دیوان محاسبات جملاتی را در مدح احمدی‌نژاد بر زبان آورد که جنجال زیادی آفرید و  مدتی بعد به سمت معاون اول رئیس جمهوری منصوب شد.

حضور محمد رضا عارف در رشت

علیزاده هم  که در دولت احمدی نژاد رزومه اش از طریق رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهوری برای معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال گردید،با شروع به کار دولت روحانی توپ در زمین اصلاح طلبان زده،به صورت علنی بر اصلاح طلب بودن خویش تاکید،در نشست های سیاسی این جناح شرکت و حتی از تعدادی فعالان  سیاسی ،مطبوعاتی و… در استان هم ؛شکایت کرده است.

علیزاده از زمان تصدی سمت مدیرکلی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تاکنون؛ اظهارات سیاسی بر زبان رانده به طوری که در یکی از سخنرانی ها(آذر ۹۴) ،به انتقاد از تصویب ۷۱ منطقه نمونه گردشگری استان توسط دولت احمدی نژاد،پرداخته است.

وی در سمینار گیلان، میراث فرهنگی و توسعه پایدار گردشگری که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار و خبر آن در سایت «گیل خبر»به تاریخ ۱۵ آذر ماه سنوات گذشته منتشر شده،با انتقاده از تصویب مناطق گردشگری در دولت نهم و دهم با بیان اینکه هفتاد و یک منطقه گردشگری بدون نگاه کارشناسی به تصمیم هیئت محترم وزیران رسید گفت: مناطق گردشگری نیازمند زیرساخت هایی بود که بدون اینکه عقبه کارشناسی و مطالعاتی داشته باشد و بدون دانستن موقعیت زیست محیطی و مناطق چهارگانه محیط زیستی به تصویب رسید».

دیدار با جمعی از جوانان حامی دولت تدبیر و امید گیلان-فروردین ۹۵

اظهارات “علیزاده” درباره تصویب ۷۱ منطقه نمونه گردشگری گیلان ،در حالی بوده اولین سفر دولت که متقارن با تصویب ۶۰ منطقه بوده در اسفند۱۳۸۵ و یازده منطقه دیگر در مهر ماه ۱۳۸۷ صورت گرفته که این مقام مسئول از ششم دی ماه ۸۶ به سمت جانشین معاون گردشگری و از مرداد ماه ۸۷  به عنوان معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری این استان  منصوب شده است.

photo_2016-06-22_00-01-26

نتیجه تصویری برای افطار اصلاح طلبان گیلان

افطار اصلاح طلبان گیلان-تیر۹۵

بنا به مستندات موجود در وبلاگ “گپ نوشته“قید گردیده و مدیریت آن بر عهده “رضا علیزاده“،معاون گردشگری استانهای قزوین و گیلان در دولت احمدی نژاد و طبق قانون هم طراز مدیرکل بوده و از نیمه دوم ۱۳۹۲ تا لحظه انتشار این گزارش مدیرکلی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان را بر عهده دارد،وی نسبت به انتشار نظراتی از زبان خویش در باره ۷۱ منطقه نمونه گردشگری اقدام کرده  است.

گپ نوشته رضا علیزاده سوستانی

 

اینک سئوال می شود،آیا شناسایی ۱۱ مناطق نمونه گردشگری گیلان قبل از دوره جانشینی و معاونت “رضا علیزاده” صورت گرفته است،یا خیر؟ اگر به فرض  در زمان مسئولیت وی،هم نبوده ،آیا بعد از رسیدن به جانشینی و معاونت اعتراض خود را در این خصوص در سایتها و روزنامه ها منعکس  کرده اند یا خیر؟آیا بعد از پایان دوره جانشینی و معاونت اعتراض یا مقاله اعتراضی را قبل از شروع به کار دولت یازدهم در خصوص مناطق نمونه نوشته  است یا خیر؟از سوئی دیگر با  سخنرانی در دانشگاه لاهیجان تناقض دارد یا خیر؟

النهایه،پایگاه خبری کاشف اسرار با انتشار این نظرات،قضاوت را به خوانندگان ارجمند واگذار می کند:

……………………………………………………………………………………………

تیتر:”گردشگری سلامت ظرفیت بالقوه ورود گردشگران به گیلان

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تحقق مصوبات سفر رییس جمهور به استان گیلان در قالب ۷۱ منطقه نمونه گردشگری و حمایت همه جانبه دولت در تامین زیرساختها و اعطاء تسهیلات، انگیزه کافی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری سلامت به ویژه با ایجاد دهکده های سلامتی فراهم شود”.

رضا علیزاده گپ نوشته یک

………………………………………………………………………………………

تیتر:گفتگو ماهنامه ” با م سبز ” با رضا علیزاده معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان-۲۳ تیر ۸۹

اعتبارات مربوط به مناطق نمونه گردشگری در چند بخش قابل تفکیک است؛ بخشی از این اعتبار مربوط به تهیه طرح های مطالعاتی است که تاکنون این اعتبار تامین و طرح های مربوط به مناطق نمونه گردشگری از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه شده است. بخشی دیگر از اعتبارات مربوط به تامین زیرساخت های مورد نیاز پروژها و طرح های کلان سرمایه گذاری است از جمله راه دسترسی، آب، برق، گاز و… که آن هم از منابع اعتباری دولتی پیش بینی می شود که بعضا در برخی پروژه ها این اعتبار تزریق شده است و در بخش حمایتی نیز در سالهای گذشته از طریق تسهیلات بانکی به ویژه از محل بنگاههای کوچک زودبازده و کارآفرین، سرمایه گذاران از حمایت دولت برخوردار شده اند.روند پیگیری کلیه ی موضوعات مربوط به مناطق نمونه گردشگری در کمیته راهبردی ویژه ای است که به ریاست استاندار و دبیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و عضویت دستگاههای اجرایی ذیربط تشکیل و براساس آیین نامه مربوط به مناطق نمونه گردشگری، پس از تصویب این کمیته مجوز واگذاری مناطق نمونه گردشگری جهت سرمایه گذاری در چارچوب طرح های مطالعاتی صادر می شود و عملا محمل قانونی برای سرمایه گذاران ایجاد می شود.سیاستگذاری و پیگیری تحقق اهداف و برنامه های مناطق نمونه گردشگری بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد اما هرگونه مجوزی برای واگذاری مناطق نمونه از مسیر کمیته راهبردی طی می شود. اما این باعث نمی شود که ما نقش دیگر مجموعه های دولتی از جمله حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، امور اراضی، راه و ترابری، شرکت های برق، گاز، آب، مخابرات، فرمانداریها، شهرداریها را نادیده بگیریم و البته در سوی دیگر سرمایه گذاران و عرضه کنندگان خدمات گردشگری و فعالان این صنعت قرار دارند که وظیفه ی بس سنگین بر دوش این طیف سنگینی می کند.به هرحال موضوع طرح مناطق نمونه گردشگری جزء مصوبات هیات دولت در دور اول و دوم سفر محسوب می شود، علیرغم تاکیدی که برای پیگیری مصوبات وجود دارد به دلیل برخی محدودیت های پیش رو ازجمله عرصه مورد نیاز، تامین زیرساختها و تسهیلات بانکی همت دوچندان همه ی دستگاههای اجرایی را می طلبد تا تسریع در اجرای پروژهای سرمایه گذاری صورت گیرد.  نمایندگان مجلس علاوه بر آنکه می توانند از جایگاه تقنینی با قانونگذاری مناسب شرایط را برای توسعه گردشگری در مناطق نمونه هموار سازند، به دلیل برخوردار بودن از موقعیت سیاسی و اجتماعی به راحتی می توانند نقش هماهنگ کننده و پل ارتباطی بین بخش دولتی و خصوصی را برقرار نمایند، به ویژه آنکه با اتکاء به اهرم های در اختیار امکان تامین زیرساختهای مورد نیاز در سطوح کلان و از طریق وزارتخانه میسر می باشد. در این میان نمایندگانی موفق خواهند بود که از نفوذ خود برای تسریع و تسهیل مراحل اجرای طرح های سرمایه گذاری استفاده نموده و وزاریی تعیین کننده را وارد مناطق نمونه نموده تا از نزدیک با لمس موانع و مشکلات، به حل آن کمک نمایند.

…………………………………………………………………………..

تیتر:درک فرصتی به نام گردشگری دریایی در گیلان

دوازدهم آذر ۹۰

تصویب حدود۲۲ منطقه نمونه گردشگری در نقاط ساحلی از سوی هیات محترم وزیران طی سه دوره سفر ریاست محترم جمهور به گیلان است، که در حال حاضر فاز مطالعات امکان سنجی به انجام رسیده و برخی از آنها نیز در فرآیند اجرای سرمایه گذاری، مجوزهای لازم را اخذ نموده اند که بی تردید اجرای پروژهای سرمایه گذاری در زونهای ساحلی به تنوع بخشی خدمات و فعال سازی گردشگری دریایی کمک شایان توجهی خواهد نمود.

رضا علیزاده گپ نوشته شش

………………………………………………………………………………………………………………

تیتر:گردشگری، صنعتی بخشی یا فرابخشی

۲۷ مهر ۸۹

یکی از عمده ترین مصوباتی که همواره محور جلسات  هیات دولت در سفرهای استانی بوده است، تصویب مناطق نمونه گردشگری در استانهای کشور می باشد. نقش و کارکردی که این مناطق به خود می گیرند، در واقع هدفمند نمودن سرمایه گذاری در بخش گردشگری است به شکلی که دولت با بسترسازی مناسب و آماده سازی زیرساختها اعم از دسترسی، آب، برق، تلفن، گاز و چه بسا زمین و عرصه مستعد، زمینه را برای سرمایه گذاری آماده نموده چنانکه شرایط مهیا شده بتواند آنچه از مناطق نمونه گردشگری به ذهن متبادر است را به تصویر کشد. در سفر استانی رییس جمهور به استان گیلان، ۷۱ منطقه نمونه گردشگری و یک شهرستان نمونه گردشگری سهم مصوبات استانی هیات دولت بوده است، سوال اینجاست آیا نقشی که از حوزه های فرابخشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مناطق یاد شده متصور است، آیا تحقق یافته است؟ آیا سرمایه گذار با طیب خاطر می تواند، طرح های عریض و طویل مناطق نمونه گردشگری را آنگونه که انتظار می رفته در این شرایط به بار نشاند؟ این سوالی است که می بایست کمیته راهبردی مناطق نمونه گردشگری استان که محوریت آن را استاندار به عهده دارد، پاسخ گوید.

………………………………………………………………………………………………………..

تیتر:قابلیت ها و توانمندیهای استان گیلان

۸ آذر ۸۹

تردیدی وجود ندارد استان گیلان به سبب موقعیت ممتاز گردشگری اعم از طبیعی، تاریخی، فرهنگی همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و همین مسئله به سبب اهمیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  ناشی از ورود گردشگر به این خطه ی سرسبز باعث گشته توسعه بر محور گردشگری همواره کانون توجه مدیران استان قرار گرفته و مسوولانه به موضوعات و برنامه های گردشگری توجه نمایند. برهمین اساس با توجه به درک خلاء ها و مشکلات پیش روی صنعت گردشگری، طی دور اول و دوم سفر ریاست محترم جمهور به استان مصوبات بسیارمهمی به تصویب هیات محترم وزیران رسید که از جمله می توان به ۷۱ منطقه نمونه گردشگری با پراکندگی مناسب در سطح استان اشاره کرد.

…………………………………………………………………………………………………………….

امام خامنه ای: افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند. خیلی از اوقات اگر چنانچه یک انتقادی به کسی بشود، این فرصتی است برای او که بتواند ذهن ها را روشن کند، تبیین کنند، حقیقت را بیان کنند؛ خیلی چیز خوبی است.۱۳۸۸/۰۳/۲۹

در کنار این، نظام پاسخگویی را برای خودتان متحتم بدانید. واقعا وزیر در حوزه‌ی کار خودش، مدیران وزارتی در حوزه‌ی کار خودشان، معاونان هر کدام در حوزه‌ی کار خودشان پاسخگو باشند. یعنی هم در برابر خطایی که انجام می‌گیرد، واقعا پاسخگو باشند؛ هم در برابر کار لازمی که باید انجام می‌گرفته و انجام نمی‌گیرد، پاسخگو باشند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :