کاشف اسرار- رئیس شورای اسلامی استان گیلان و رئیس شورای شهر لاهیجان،تاکید کرد:زباله فاجعه‌بار استان را می‌بلعد و وضعیت زباله در حاشیه رودخانه‌ها و دریا اسفناک بوده و گام‌ های خوبی برای حل معضل پسماند و زباله برداشته نشده است.ضمن این که جای تاسف است از اینکه هنوز معضل زباله در گیلان برطرف نشده و فاجعه‌بار این استان را می‌بلعد

به گزارش کاشف اسرار،حسین علی خدایگانی در نشست مدیریت شهری لاهیجان با خبرنگاران که به مناسبت روز شوراها برگزار شد ، با اشاره به اینکه اهمیت وجود شورا در فرمان تاریخی امام (ره) قابل مشاهده است ،اظهار کرد: امام بر این موضوع معتقد بود که در تمام امور شهرها ،روستاها، بخش ها و حتی کشور، مدیریت محلی به مردم واگذار شود.

وی خاطر نشان کرد:این نهادی که قریب به ۱۸ سال از آغاز به کار آن می گذرد ، با پشتکار بسیار عالی اعضای شوراهای شهر و روستا ، توانسته در قلب مردم ورود کند و در امور مدیریت شهری نیز تاثیر گذار باشد.
این مسوول در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکل زباله در گیلان ،تاکید کرد: زباله فاجعه‌بار استان را می‌بلعد و وضعیت زباله در حاشیه رودخانه‌ها و دریا اسفناک بوده و گام‌های خوبی برای حل معضل پسماند و زباله برداشته نشده است.

خدایگانی با ابراز این نکته  امروز لاهیجان جایگاه خوبی در کشور پیدا کرده و درخشش خوبی دارد،وی مردم لاهیجان را قدرشناس نامید و تصریح کرد:: اختلاف سلیقه در شورا وجود دارد اما تمام اعضا ، یکدل و یک جهت برای توسعه و پیشرفت لاهیجان تلاش می کنند و شورا در دور نخست توانست با جهان ارتباط برقرار کند.

وی به وضعیت پسماند و اجرای ناموفق طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهرهای مختلف گیلان اشاره و اذعان کرد: جای تاسف است از اینکه هنوز معضل زباله در گیلان برطرف نشده و فاجعه‌بار این استان را می‌بلعد.
رئیس شورای شهر لاهیجان ا تصریح بر اینکه گام‌های خوبی برای پسماند و زباله در گیلان برداشته نشده است، ادامه داد: وضعیت زباله در حاشیه رودخانه‌ها و دریا بسیار اسفناک و دلخراش است و شوراها و شهرداران نمی‌توانند به تنهایی معضل زباله را حل کنند و باید مدیریت منسجم وجود داشته باشد.

خدایگانی آموزش شهرداران در اجرای طرح تفکیک زباله را ضرورت دانست و متذکر شد: سازمان شهرداری‌ها پول دارد اما تنها مطالعه می‌کند و اقدام موثری برای اجرای تفکیک زباله انجام نداده است.

وی اعلام آمار اجرای ۷۰ درصد طرح تفکیک زباله در گیلان را غیر واقعی خواند و بیان کرد: در لاهیجان طرح تفکیک زباله از مبدأ چند سالی است که اجرا شده و برای موفقیت در اجرای کامل این طرح در شهرهای گیلان به اعتبارات زیادی نیاز است.

این مسوول با اشاره به اینکه امروز زباله مانند سراوان دیگر نقاط شهرهای گیلان را تهدید می‌کند، یادآور شد: در بهترین نقاط دنیا زباله می‌ریزیم و دفن می‌کنیم.

خدایگانی استقلال شوراها را مهم عنوان کرد و متذکر شد: اگر اعضای شورا مستقل و تصمیم گیر باشند بهتر می‌توانند خدمت کرده و مشکلات شهری را برطرف کنند.

وی   درباره عدم ثبت‌نام خود در انتخابات پنجمین دوره شورا اظهار کرد: از فعالیت چندین ساله خسته شده‌ام و می‌خواهم زندگی آرامی داشته باشم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :