کاشف اسرار-معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری لاهیجان،تاکید کرد:اعضای شورا باید مومن،متخصص،اهل تعامل،تعاون ،مشارکت جو،صبور و دارای سعه صدر باشند.

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا باقری طی سخنانی در دوره آموزشی با عنوان فرآیند تکمیل و تصمیم گیری در شوراهای شهرهای لاهیجان ،رودبنه،املش و رانکوه مشارکت مردم یکی از جلوه های بارز مردم سالاری دینی و جمهوریت نظام اسلامی دانست .

وی با اشاره به ۳وظیفه اصلی شوراها،اظهار کرد:انتخاب شهرداران در شهرها و دهیاران در روستاها، تصویب بخشی از قوانین و مقررات شوراها و نقش آنها در مدیریت شهری و نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداریها از وظایف اصلی شوراهاست.

این مسوول،خاطر نشان کرد:با توجه به این سه نقش کلیدی ،شاید نگاهها به این وظایف یکسان نباشد و سطح و عمق اهمیت این سه نقش در دیدگاه افراد مختلف متفاوت باشد.

باقری با تاکید بر این که نقش شورا و شهرداری در بسیاری از امور فرهنگی،اجتماعی و حتی سیاسی بی بدیل است،تصریح کرد:هر برنامه جامعی که در شهر اتفاق میافتد در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی آن برنامه ها و اجرای آنها ،نقش شورا و شهرداری بسیار بااهمیت است،ضمن این که اعضای شورا باید مومن،متخصص،اهل تعامل،تعاون ،مشارکت جو،صبور و دارای سعه صدر باشند.

لازم به ذکر می باشد این دوره آموزشی به میزبانی شهرستان لاهیجان و  به همت استانداری گیلان،فرمانداری و شهرداری لاهیجان در سالن همایش شهرداری برگزار شد.

در این دوره کارشناس استانداری گیلان به ارایه مطالب و توضیحاتی برای اعضای منتخب شورای اسلامی چهار شهر شرق استان پرداختند و در پایان توسط حاضرین و با حضور کارشناس استانداری جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :