کاشف اسرار-مدیر مسوول پایگاه خبری”دیار میرزا”روز گذشته نسبت به انتشار مصاحبه ای با مدیر روابط عمومی شهرداری رشت با تیتر:”فرصت تاریخی در اختیار رشت قرار گرفته است و در آغاز راه هستیم”بر روی خروجی سایت اینترنتی منتشر کرد.

photo_2017-07-04_23-38-52

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”فاطمه قدیمی حرفه”در بخش پایانی این گفتگو،اظهار کرد:”ما فعالیت‌های فرهنگی مختلفی را در راستای خلاقیت آغاز کرده‌ایم که از بین آنها می‌توان به راه‌اندازی آژانس عکس ایران «شاخه رشت»،‌ قرارداد تولید و تالیف کتاب عکس دریای دوستی، قرارداد تولید و تالیف کتاب عکس رشت و تدوین کتاب تاریخ شفاهی شهرداران و اعضای شورای شهر بعد از انقلاب اشاره کرد که انشاالله در آینده نزدیک رنگ واقعیت به خود می‌گیرند”.

اظهارات “قدیمی حرفه”درباره تدوین کتاب تاریخ شفاهی شهرداران و…بعد از انقلاب در آینده نزدیک،در حالی می باشد که از زمان انتصاب این مدیره در خرداد ماه ۹۴ تا لحظه انتشار این گزارش فقط نام مدیران روابط عمومی شهرداری رشت بر روی سایت اینترنتی این نهاد عمومی غیر دولتی منتشر شده و از درج نام شهرداران بعد از پیروزی انقلاب خبری نیست.

photo_2017-07-04_23-38-27

سال گذشته پایگاه خبری “کاشف اسرار”نسبت به انتشار گزارشی در مهر ماه سال گذشته با تیتر:“آیا مدیریت ارتباطات شهرداری رشت؛اطلاع رسانی سریع،صحیح و دقیق دارد؟”را منتشر کرد که در بخشی از آن به موضوع انتشار نام مدیران روابط عمومی این نهاد عمومی غیر دولتی بدون درج نام شهرداران اشاره کرد که انتشار این گزارش سبب تمجید “قدیمی حرفه”از انتقاد صورت گرفته شد.

با گذشت ده ماه از انتشار این گزارش و تمجید صورت گرفته،متاسفانه تا لحظه انتشار این گزارش،نام  و نام خانوادگی شهرداران بر روی سایت شهرداری رشت قرار نگرفته و از سویی دیگر مدیره این نهاد عمومی غیر دولتی بر تدوین کتاب تاریخ شفاهی شهرداران و….بعد از انقلاب در آینده تاکید دارد.

photo_2017-07-04_23-38-27

همگان بر این نکته مهم و کلیدی واقف هستند که کتاب و کتاب خوانی در کشورمان اقدامی پسندیده تلقی می شود،لکن این سوال در ذهن تداعی می شود وقتی برای انتشار کتابی باید درختانی قطع و چاپ کتاب در تیراژی از قبل پیش بینی شده نیازمند تحمیل هزینه های مالی بوده و برخی کتب به دلیل تیراژ محدود در اختیار همگان قرار نمی گیرد،مگر راهکار خاصی در نظر گرفت.

photo_2017-07-04_23-38-48

آیا بهتر نیست انتشار نام شهرداران در سایت اینترنتی به دست فراموشی سپرده نشود و در اولویت کارهای مدیریت روابط عمومی شهرداری رشت قرار بگیرد و بازدید کنندگان از سایت در کنار مشاهده نام مدیران روابط عمومی،نام و نام خانوادگی شهرداران از ابتدا تاکنون را رویت کنند؟

البته ناگفته نماند انتشار یادداشت ها و گزارش ها در نقد عملکرد و اظهارات مدیریت روابط عمومی شهرداری رشت به منزله نادیده گرفتن زحمات”قدیمی حرفه”در این سمت نیست.

پایان پیام

 

اشتراک این خبر در :