کاشف اسرار-مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از عدم اجرای صحیح طرح “تحول سلامت”توسط” وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی”به شدت انتقاد کرد و اعتقاد دارد:”نقش درمان،بی واسه با مردم است و اگر مردم راضی باشند بروز می دهند و نمی توان با درمان،ظاهر سازی کرد”.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”محمد حسین شهدی نژاد لنگرودی”در نشست خبری با خبرنگاران،فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی را به صاحبان اصلی آن که کارگران،کارفرمایان و هم چنین همکاران پرتلاش خویش در حوزه درمان و بیمه تامین اجتماعی است،تبریک گفت.

شهدی نژاد لنگرودی.jpgدو

وی با عرض اردات به اصحاب رسانه و خبرنگار حاضر در این نشست خبری،معتقد است:”اصحاب رسانه یکی از مظلوم و زحمت کش ترین اقشار جامعه محسوب می شوند که علی رغم نقش بسیار بی بدیلی در روشن گری و اطلاع رسانی ایفا می کند،ولی متاسفانه هنوز آن جوری که بایسته و شایسته می باشد قدر آنان در جامعه از نظر جایگاه شغلی و سایر مسایل دیده نمی شود.

این مسوول با تشکر از اصحاب رسانه به دلیل علاقه وافر برای حضور در این نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی،خاطر نشان کرد:پرداختن به مقوله درمان با توجه به افزایش روز افزون دانش علم بشری و راه های تشخیص درمانی ،یکی از مقوله های اساسی در هر مملکتی به شمار می آید و دولت های بزرگ بر این اساس توانستند توفیقات متعدد سیاسی کسب کنند.

شهدی نژاد لنگرودی،ابراز کرد:به لطف پروردگار عالم و در دولت یازدهم ،گام های بسیار خوبی در درمان با اجرای طرح تحول سلامت برداشته شده و امیدواریم در دولت دوازدهم هم مستمر بشود .

وی با تصریح بر این که خطری بزرگ منابع و نیازها و خدمات مورد نیاز جامعه درمانی اعم از گیرنده و ارایه خدمات را تهیدید می کند،مدعی شد:این خطر ،عدم اجرای صحیح طرح تحول سلامت توسط وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی است.

سرپرست اسبق اداره کل تامین اجتماعی گیلان،با ادعا بر این که عدم اجرای صحیح این طرح دغدغه بزرگ برای کارکنان و کارشناسان این حوزه است،اذعان کرد:برای اجرای صحیح این طرح،ضرورت حضور بخش درمان سازمان تامین اجتماعی بیش از پیش هویدا است.

به گفته شهدی نژاد لنگرودی،تامین اجتماعی توانسته با نقش بی بدیل خودش در همه حوزه ها و علی الخصوص درمان که پیشانی این نهاد عمومی غیر دولتی و شاخص ترین خدمت این سازمان می باشد،به بیمه شدگان ارایه خدمت می کند.

وی با اشاره به شروع به فعالیت مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان از سال ۶۹،متذکر شد:هم اکنون این مدیریت دارای یک بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی رسول اکرم”ص”در رشت،دو مرکز پلی کلینیک تخصصی در رشت و انزلی ،سه مرکز تخصصی،شش درمانگاه تخصصی ،سه درمانگاه عمومی و یک کلینیک مستقل دندان پزشکی است.

این مسوول،بیان کرد:مراکز درمانی یاد شده با حدود یک هزار و ۱۰۰ پرسنل شاغل،مسوول ارایه خدمات به قریب یک میلیون نفر بیمه شده اصلی و تبعی در استان گیلان می باشند ،ضمن این که نقش درمان،بی واسه با مردم است و اگر مردم راضی باشند بروز می دهند و نمی توان با درمان،ظاهر سازی کرد.

شهدی نژاد لنگرودی،یاد آور شد:مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان با داشتن بیمارستان رسول اکرم”ص”رشت و هم چنین مراکز ملکی توانسته خدمات ارزنده ای به بیماران ارایه کند.

وی با اشاره به پذیرش حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمار سرپایی در مراکز درمانی و حدود ۱۷ هزار نفر بیمار بستری در بیمارستان رسول اکرم(ص)رشت در سال گذشته،خاطر نشان کرد:بر روی ۹ هزار و ۲۰۰نفر از بستری شدگان در بیمارستان یاد شده عمل جراحی صورت گرفت.

این پزشک لنگرودی،با اشاره به انجام ۲۱۵ عمل های جراحی رایگان صورت گرفته مفصل زانو در بیمارستان رسول اکرم(ص)،اذعان کرد:هزینه تعویض یک مفصل زانو در بیرون از بیمارستان ۲۰ میلیون تومان بوده و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان به پزشک بابت تعویض مفصل در رسول اکرم(ص)،۵ میلیون ریال می پردازد و با بنده جر و بحث می کرد.

شهدی نژاد لنگرودی با تاکید بر این که ارزش پزشک مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان این است که می آید به بنده می گوید دستگاه و تجهیزات بخرید تا بار دیگر عمل جراحی عمل مفصل انجام بدهم،متذکر شد:هزینه تعویض مفصل در تهران ۶۰ میلیون تومان ولی در بیمارستان رسول اکرم(ص)رشت به صورت رایگان است.

وی بار دیگر با اشاره به پرداخت ۵ میلیون ریال از بابت انجام عمل جراحی مفصل زانو توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان به پزشکان خود،اظهار کرد:”پزشک با بنده دعوا می کند که چرا تو مفصل بیشتر نمی خری تا من عمل بکنم و این پزشک را باید در کجای سرمان قرار بدهیم؟ و این جور آدم هایی در جامعه پزشکی و بیمارستان رسول اکرم(ص)داریم”.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان،با اعلام انجام ۸۶ عمل مفصل ران در سال گذشته،اذعان کرد:حدود ۱۴۰ میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم هزینه شده که در برگیرنده بیمارستان رسول اکرم(ص)و مراکز ملکی است.

شهدی نژاد لنگرودی،راه اندازی بخش های درمانی و فوق تخصصی شیمی درمانی یکی از دغدغه های مدیریت تامین اجتماعی گیلان در دولت فعلی برشمرد و اضافه کرد:این بخش بدون اخذ مجوز قانونی راه اندازی و بعد مجوز آن را دریافت کردیم.

وی دلیل راه اندازی این بخش بدون اخذ مجوز را هزینه های بالای شیمی درمانی عنوان و تصریح کرد:شیمی درمانی علاوه بر رنج جان،رنج جیب دارد که الحمدالله بیماران در این بیمارستان پولی نمی پردازدند.

این مسوول،یکی دیگر از دست آوردهای مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان در دولت فعلی را کسب بالاترین امتیاز کیفیت توسط پلی کلینیک شماره یک رشت در کشور ذکر کرد و ادامه داد:بیمارستان رسول اکرم(ص)این شهر،به عنوان برترین بیمارستان برای خدمت به بیماران تالاسمی شناخته شده است.

شهدی نژاد لنگرودی،راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی و اینترنتی در کلیه مراکز تحت پوشش،کسب رتبه اول ارزشیابی  و اعتبار سنجی در سال گذشته با ارزیابی صورت گرفته توسط وزارت بهداشت از دیگر افتخارات مدیریتی خویش برشمرد.

وی ابراز کرد:مدیریت درمان تامین اجتماعی استان دارای رتبه ۷۴ بالاترین امتیاز را دارد و گمان می کنم به یمن زحمات همکاران در این بیمارستان،یکی از برترین رتبه ها در کشور داشته باشیم.

ادامه دارد….

 

اشتراک این خبر در :