کاشف اسرار-مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان پس از تصدی شش ساله این سمت در پنجشنبه هفته جاری با پست خویش وداع و شخص دیگری از مازندران به عنوان جایگزین وی معارفه می شود.
به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،ولی عادلی که باجناق“محمد حسن عاقل منش”،عضو ادوار دوم و سوم و منتخب پنجمین شورای اسلامی شهر رشت می باشد،سال گذشته عملکرد وی مورد انتقاد شدید نماینده ولی فقیه در استان قرار گرفت،به طوری که “زین العابدین قربانی”طی سخنانی عمومی خواستار استعفا و یا عذرخواهی این مقام مسوول شد.“اینجا را بخوانید”.
 وی خاطر نشان کرده بود:” آقایان می خواهند یک جلسه سراسری قرآن در گیلان بگذارند،به نزد من آمدند گفتند که از شما می خواهیم در این جلسه شرکت کنید و ما هم قرآنی هستیم ،گفتم تا زمانی که آقای عادلی با این روحیه در اوقاف هست،من همکاری و در جلسه شما شرکت نمی کنم(احسنت حضار).
البته عادلی پیش از برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم به میزبانی اوقاف به دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهر رشت رفت و تصاویر آن در رسانه ها منتشر شد.
 
عادلی که در دوره مدیرکلی بر رعایت قانون و قانون مداری تاکید کرده سال گذشته از بابت حفاری در محوطه بقعه متبرکه خواهر امام(س)رشت مورد شکایت مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در دادگاه ویژه روحانیت قرار گرفت.

«رضا علیزاده سوستانی»در بخشی از شکایت،علیه «ولی عادلی» و «حمید رضا کریمی چافوچائی»،نوشت:

«……مداخله غیر کارشناسی در عرصه محوطه خواهر امام(س)رشت در مساحتی بیش از ۱۰۰ متر مربع و به عمق ۴ متر با استفاده از دستگاههای راه سازی برداشت،به طوری که علاوه بر تخریب لایه های فرهنگی و باستانی و پراکنده شدن تعدادی آجرهای قرمز رنگ و کاشی های عصر صفوی در سطح محوطه تعدادی نیز قبور تخریب گردیده و هیچگونه توجهی به هشدارهای کارشناسان و پرسنل یگان حفاظت اداره کل ننموده اند،با عنایت به این که نامبردگان بدون اخذ مجوز از میراث فرهنگی،اقدام به مداخله در عرصه ثبتی با نادیده گرفتن ضوابط حریم در اثر مذکور متنازع فیه می باشد،لذا به موجب مواد ۵۶۰-۵۶۴-۵۶۶-ق.م.(قانون مجازات اسلامی)اقدام مشارالیها جرم تلقی گردیده و این اداره کل ضمن اعلام شکایت به استناد ماده ۶۹۰،تقاضای صدور توقف عملیات را دارد”.

 Untitled
البته دیری نپایید با ورود معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و تنظیم صورت جلسه ای،”رضا علیزاده سوستانی“مکلف به رفع شکایت از مدیرکل اوقاف گیلان و رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت شد.
photo_2016-07-12_01-39-04
تاکید و ادعای مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان بر قانون گرایی در حالی بوده مدیر عامل موسسه غیر تجاری شفاف خبر دیلم و مدیر مسوول رسانه های زیر مجموعه آن طی مکاتبه ای با ولی عادلی  و طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات،درخواست ارایه مکاتبات اداری به عمل آمده با میراث فرهنگی و… را کرد ولی این مقام مسوول نسبت به پاسخگویی ظرف مدت قانونی ده روز بی توجهی کرد.
البته ناگفته نماند مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان پس از پایان نشست خبری منعقد شده در آذر ماه سال گذشته در حضور تعدادی از خبرنگاران با یکی از بانوان شرکت کننده این مراسم که خبرنگار بوده سر موضوعی بگو و مگو می کرد؟!انتظار می رود این مقام مسوول یا خبرنگار دلیل آن را بازگو کند که چیست؟

النهایه، مراسم تکریم “ولی ا… عادلی” و معارفه”ستار علیزاده”،روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه راس ساعت ۹:۳۰ صبح با حضور مدیران ارشد دستگاه های اجرایی گیلان و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در سالن اجتماعات مخابرات استان برگزار می شود .

از این پس “علیزاده”،مدیرکل پیشین اوقاف و امورخیریه مازندران به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امورخیریه گیلان منصوب خواهد شد.
پایان پیام

اشتراک این خبر در :