کاشف اسرار-رئیس سازمان صنعت، تجارت و معدن گیلان با اعلام برگزاری همایش گرامیداشت صنعت، معدن و تجارت استان در روز ۲۶ تیرماه جاری با حضور مقامات کشوری و استانی ،درباره واحدهای واحدهای دارای بدهی،تاکید کرد:متأسفانه  به دلیل بدهی برخی از واحدهای تولیدی  از دست دستگاه‌های دولتی به‌جز حفظ وضعیت موجود کاری بر نمی‌آید.

به گزارش کاشف اسرار،علی منتظری در راستای گرامیداشت روز صنعت معدن و تجارت گیلان در نشست خبری  از برگزاری همایش گرامیداشت صنعت، معدن و تجارت استان در روز ۲۶ تیرماه خبر داد و  خاطرنشان کرد: این همایش باهدف تجلیل از واحدهای فعال استان با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

وی با قدردانی از همراهی اصحاب رسانه با حوزه صنعت و معدن و تجارت و با گرامیداشت روز صنعت و معدن اظهار داشت: امسال برخلاف سال‌های گذشته که همواره اصحاب رسانه را برای بازدید از واحدهای تولیدی موفق همراهی می‌کردیم.

این مسوول،اضافه کرد:امسال سعی بر آن شد تا ضمن معرفی واحدهای مشکل‌دار ثابت کنیم که هنوز این واحدها با نیروهای معدود مشغول به کار هستند.

منتظری،تاکید کرد: متأسفانه  به دلیل بدهی برخی از واحدهای تولیدی  از دست دستگاه‌های دولتی به‌جز حفظ وضعیت موجود کاری برنمی‌آید.

وی با تأکید بر ضرورت ورود سرمایه‌گذار در راستای احیای واحدهای نیمه تعطیل،متذکر شد: با توجه به موقعیت واحدهایی چون ایران برک سعی در تبلیغ تولیدات و راه‌اندازی مجدد این واحد داریم،ضمن این که معوقات کارگران این شرکت نیز در کمیسیون جلسه کارگری در حال پیگیری است.

رتبه سوم در پرداخت تسهیلات

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان،این استان  را یکی از استان‌های موفق در زمینه پرداختن و توجه به واحدهای تولیدی و اقتصادی دانست و ابراز کرد:  گیلان به لحاظ پرداخت تسهیلات جز سومین استان کشور است که این نشان از یک کار تیمی در زمینه رونق اقتصاد کشور دارد.

منتظری،گیلان را قطب صنایع سلولزی، فولادی و دارویی و بهداشتی  کشور عنوان کرد و یادآور شد: گیلان جز استان‌های برتر در صنایع دارویی و مسی است. ما به دنبال ایجاد شهرک سلولزی و شهرک مبل در گیلان هستیم.

او با تأکید بر اینکه استان گیلان از صنایع نساجی بسیار ارزشمندی برخورداراست، گفت: اکنون تعداد بسیاری از واحدهای تولیدی نساجی و یا گونی با ظرفیت بالا در حال فعالیت هستند و گیلان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان فرش است.

این مسوول،گیلان را جز ۱۰ استان برتر در صنایع جدید دانست و افزود: در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثبت‌شده در صنایع جدید داریم.

منتظری با اشاره به وضعیت کنترل بازار گفت: در حوزه بازار بهترین و بالاترین نظارت در گیلان انجام می‌شود،ضمن این که این استان  از ثبات نسبی بازار برخوردار بوده و هم اکنون به فکر هوشمند کردن نظارت هستیم و معتقدیم کالایی که به بازار می‌آید باید شناسنامه داشته باشد.

او با بیان اینکه گزارشات واصله یا از طریق مراجعه حضوری و یا از طریق سامانه ۱۲۴ به ثبت می‌رسد افزود: در سال گذشته ۳۰۰ هزار مورد بازرسی و ۱۵ هزار متخلف از واحدهای صنفی تشکیل پرونده داده شد.

ضرورت استقرار نظام‌ مهندسی صنعت

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان با تاکید بر ضرورت استقرار نظام‌ مهندسی صنعت،تصریح کرد: ناظرین کنترل کیفی که از  واحدهای تولیدی معرفی می‌شوند با طی دوره‌های آموزشی سعی در استانداردسازی کالای تولیدی واحد خوددارند و همواره با توجه به اینکه از واحد تولیدی حقوق خود را دریافت می‌کنند سعی در تامین نظر مسئولین واحد دارند.

منتظری گیلان را جز استان‌های غنی در داشتن مواد اولیه تولید سیمان دانست و گفت: امتیاز گیلان در حوزه معدن به لحاظ  داشتن کانی‌های غیرفلزی است و گیلان جز استان‌های برتر در تولید سیمان است.

به مناسبت گرامیداشت روز صنعت و معدن تور خبری صنعت ومعدن استان و بازدید از دو مرکز تولیدی به نام استان ایران برک و پارس شهاب برگزار شد اما به دلیل طولانی شدن برنامه‌های امروز بازدید از کارخانه ایران پوپلین لغو شد.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :