کاشف اسرار-سرپرست روابط عمومی اداره کل استاندارد گیلان،امکان مهار و پلمپ زمین بازی غیر محصور در پارک های  این استان را میسر ندانست.

محمد باقر صدیق عربانی امروز با بیان این مطلب به خبرنگار کاشف اسرار،با اشاره به طرح بازرسی از پارک ها و زمین های بازی کودکان که اخیرا توسط کارشناسان و بازرسان اداره کل استاندارد گیلان در  استان در حال اجراست ،اظهار کرد:منظور از زمین بازی فضای بازی غیر محصور در پارک ها بوده که متاسفانه امکان مهار و پلمپ آنها میسر نیست.

وی ادامه داد:از آن جائی که تجهیزات ورزشی علی الخصوص وسایل بازی کودکان موجود در این پارک ها در صورت عدم وجود خطرات جانی هم باید با استانداردهای ملی مطابقت داشته باشند به همین منظور برخود واجب دانستیم در ابتدا از طریق نامه نگاری واطلاع رسانی به ادارات ذی ربط و شهرداری ها در طول سالهای اخیر اقدام شود.

این مسوول،خاطر نشان کرد:به علت عدم پیگیری دستگاه های مرتبط ، گزینه اطلاع رسانی عمومی و آگاه سازی مردم از طریق نصب بنرهایی با مضمون ” این زمین بازی استاندارد نبوده و استفاده از آن غیر ایمن و خطرناک می باشد ” را انتخاب که الحمدالله مؤثر هم واقع شده ضمن آنکه در بازدیدهای صورت گرفته چنان چه وسیله بازی از نظر ایمنی مشکلی داشته از گردونه استفاده نیز خارج شد.

صدیق عربانی از همه همشهریان تقاضا کرد در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر ،نظرات ، پیشنهادات و حتی شکایات ، با تلفن گویای رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد گیلان به شماره ۱۵۱۷ تماس حاصل کنند.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :