کاشف اسرار-به منظور افزایش مهارتهای علمی و تجربی رانندگان نفتکشها ، کاهش بروز حوادث احتمالی و انتقال ایمن فرآورده های نفتی در جاده ها ۲ هزار و ۲۴۰ نفر ساعت آموزش برای رانندگان نفتکشهای پخش فرآورده های نفتی گیلان انجام شد .

 به گزارش کاشف اسرار، دوره آموزشی (HSE) و پدافند غیر عامل برای ۱۴۰ نفر از رانندگان نفت کشها طی چهار روز از ۳۱ تیر تا سوم مرداد ماه جاری و به دو صورت تئوری و عملی در انبار نفت شهید بهمنی مقدم این شرکت برگزار شد .

ارتقا سطح آگاهی رانندگان ، جلوگیری از بروز حوادث بوقوع پیوسته در سطح کشور در سال گذشته و تجزیه ، تحلیل و ریشه یابی آن و هم چنین لزوم بر رانندگی تدافعی رانندگان نفتکشها در سطح جاده ها از اهداف این دوره آموزشی بود .

 برگزاری کلاس های آموزش انتقال ایمن فرآورده های نفتی در جاده ها براساس اصل ( سلامت انسانها و محیط زیست، هم چنین انتقال ایمن مواد سوختی) به منظور کاهش بروز حوادث احتمالی ،  از جمله  اولویتهایی است که در دستور کار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران قرار دارد  .

قابل ذکر است گذراندن این دوره ها ، مجوزی برای ورود رانندگان نفتکش به انبارهای نفت برای بارگیری و حمل مواد سوختی در جاده ها  است.

اهمیت و نصب سیم ارت در زیر بارگیری و جایگاهها ، تعریف الکتریسته ساکن و خطرات آن ، آشنایی با MSDS  ( اطلاعات ایمنی مواد ) فرآورده های نفتی و مروری بر شرح وظایف رانندگان در شرایط اضطراری از جمله از سرفصلهای ارائه شده در این دوره آموزشی بود.

از دیگر سر فصل ها؛آشنایی با مقررات  ایمنی انبار نفت ، آشنایی با انواع خاموش کننده ها ، نمایش فیلم های حوادث و لزوم ارزیابی محیط قبل از تخلیه فرآورده در جایگاه و جلوگیری از آلودگی محیط زیست از سرفصلهای ارائه شده در این دوره آموزشی بود .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :