معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان از توزیع تعداد ۷۳۰ دستگاه پنکه در بین خانواده های تحت حمایت ساکن در مناطق محروم شهرستان های  رودبار ، سیاهکل ، املش ، رودسر و آستارا خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،مجید بزرگی راد در نشست کمیته امداد گیلان  با اعلام اینئ خبر،اظهار کرد:این اقدام بر اساس نیازسنجی به‌عمل‌آمده در مناطق محروم و روستایی استان و ضرورت تأمین وسایل سرمایشی برای خانواده‌های تحت حمایت انجام شده است

وی با بیان این که مبلغ ۱۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای تأمین این تعداد پنکه هزینه شده است،خاطر نشان کرد: ۱۲ شهرستان در گیلان جزء مناطق محروم به شمار می آیند ،ضمن این که عداد پنج هزار و ۹۷۸ خانوار ساکن در این مناطق  ، تحت حمایت کمیته امداد هستند .

  این مسوول،متذکر شد: برای شناسایی نیازهای موجود در بین خانواده‌های تحت حمایت در ابعاد مختلف ، نیازسنجی لازم توسط این نهاد انجام می‌شود،

بزرگی راد،افزود: مددکاران با در نظر گرفتن اولویت های نیازمندی های خانواده های تحت حمایت ، تلاش می کنند تا مشکلات و نیازمندی های آنان در کوتاه ترین زمان مرتفع شود. 

وی همچنین به بیمه حوادث خانواده های تحت حمایت این نهاد  اشاره و یاد آور شد : تمام منازل مددجویان به همراه اثاثیه و اموال آنها تحت بیمه حوادث از جمله آتش سوزی ، انفجار ، زلزله ، رانش زمین و دیگر حوادث احتمالی قرار دارند .

به گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گیلان،سال گذشته تا کنون ۱۳۳ مورد خسارت طی ۱۵ مرحله به مبلغ هشت میلیارد و ۵۳ میلیون و ۴۵۰ هزا ریال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان پرداخت شده است .

بزرگی راد در پایان،بیان کرد: ۱۰۶ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان از خدمات معیشتی ، فرهنگی ، درمانی ، اجتماعی و توانمندسازی برخوردار هستند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :