کشف اسرار-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری مراسم استانی هفدهم مردادماه که در تقویم رسمی کشور به نام  روز خبرنگار تعیین شده با سخنرانی استاندار و اجری بخش های متنوع دیگر در رشت خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،فیروز فاضلی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران گیلان، اظهار کرد: امسال در مراسم روز خبرنگار حدود ۵٠٠ نفر از خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی استان که از سوی مدیران مسوول نشریات خود معرفی شدند، تجلیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان حوزه رسانه نقش مهمی در انتقال تجربه و علمی سازی این حوزه دارند، افزود: از این رو، بخشی از مراسم روز خبرنگار به تجلیل از چهار پیشکسوت مطبوعات گیلان اختصاص داده شده است.

به گفته این مسوول،همچنین خانواده چهار نفر از روزنامه نگاران استان که طی یک سال اخیر مرحوم شده اند و سه شهید خبرنگار گیلانی در این مراسم تجلیل می‌شوند.

فاضلی تصریح کرد: به روال چند سال گذشته، یاد و نام شهیدان سیدمحمدرضا ثابت قدم، سیدمحمد اسحاقی و ابوالقاسم اخوان از خبرنگاران گیلانی در مراسم روز خبرنگار امسال با حضور خانواده‌های این شهدای گرانقدر گرامی داشته می‌شود.

وی اضافه کرد: سخنرانی دکتر نجفی، استاندار گیلان و دو تن از اصحاب رسانه استان به نمایندگی از این قشر فرهیخته و اجرای موسیقی سنتی از دیگر بخش های مراسم روز خبرنگار امسال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: همایش استانی روز خبرنگار به همت این اداره کل و همکاری استانداری و خانه مطبوعات گیلان از ساعت ٩ صبح سه شنبه ١٧ مردادماه ٩۶ در تالار ماه عسل واقع در ابتدای جاده رشت به انزلی، روبروی کارخانه پوشش برگزار می‌شود.

هفدهم مردادماه، سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف (سال ١٣٧٧)، روز خبرنگار نام گذاری شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :