کاشف اسرار-معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور،گفت:بندر آستارا یکی از بنادر مهم و استراتژیک دریای خزر محسوب شده و موقعیت جغرافیایی مناسب این بندر به رونق اقتصادی و رشد میزان حمل‌ونقل دریایی می‌تواند کمک کند.

 به گزارش کاشف اسرار،محمد راستاد در جریان آغاز عملیات اجرایی لایروبی بندر تجاری این شهرستان اظهار کرد:عملیات شامل لایروبی حدود ۲۰۰ هزار مترمکعب لای از بستر کانال دسترسی بوده که عمق کانال را از چهار متر موجود به شش متر افزایش می‌دهد.

وی با بیان این که کشتی‌های تا دو هزار و ۵۰۰ تنی که پیش از این وارد این بندر می‌شدند پس از اتمام عملیات به پنج هزار تن افزایش پیدا می‌کنند،اعتبار پیش‌بینی ‌شده برای پروژه مذکور را حدود سه میلیارد تومان ذکر کرد.

این مسوول،متذکر شد:با انجام این عملیات، رقابت‌پذیری بندر افزایش پیدا کرده و زمینه برای رشد سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه و تأسیسات روبنایی بندر توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی فراهم می‌شود

راستاد با بیان اینکه انتظار می‌رود پروژ مذکور در مدت زمان سه ماه تکمیل شود، بیان کرد: پس از تکمیل آن، نگه‌داری عمق ایجاد شده جزء تعهدات و برنامه‌های سرمایه‌گذار بوده و انتظار می‌رود با این اقدامات، شاهد یک روند خوب و مطلوب در توسعه همه‌جانبه بندر تجاری آستارا باشیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :