کاشف اسرارصبح امروز نشست خبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به مناسبت فرار رسیدن ۱۷ مرداد و البته با تاخیر یک هفته ای به منظور تجلیل از برخی خبرنگاران گزینش شده در ساختمان مرکزی این نهاد عمومی غیر دولتی برپا شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،قبل از آغاز به کار نشست خبری “مهدی ولی پور”،تعدادی از خبرنگاران به منظور تهیه خبر به محل ساختمان مرکزی جمعیت هلال احمر گیلان عزیمت کردند ولیکن به بهانه قرار نگرفتن نام و نام خانوادگی خبرنگار و رسانه محل خدمت، نتوانستند از درب انتظامات عبور و از ورود توسط کارمندی از روابط عمومی و حراست ممانعت به عمل آمد.

برخی از خبرنگاران حاضر در درب ورودی جمعیت هلال احمر گیلان برای تهیه خبر اصرار بر ایفای وظیفه قانونی و حضور در نشست خبری داشتند و حتی یکی از خبرنگاران رسانه های الکترونیک اخبار ارسالی از طرف روابط عمومی و منتشر شده در رسانه محل فعالیت خود را به همکاران رسانه ای و هم چنین کارمند روابط عمومی نشان داد،ولی متاسفانه نتوانست از سد انتظامات عبور کند.

برخی از خبرنگاران حاضر در درب ورودی طی تماس های مکرر و حتی ارسال پیامک به مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان،موضوع را منعکس کردند،لکن متاسفانه پاسخی از “ولی پور”دریافت نکردند،بلکه تهدید شدند در صورت ادامه حضور در محل درب ورودی با برقراری تماس با پلیس ۱۱۰ موضوع منعکس و میخواهند در محل حضور یافته و مراتب را صورت جلسه کنند.

اینک سوال می شود ملاک و معیار ،نحوه چینش و دعوت از خبرنگاران و اصحاب رسانه  روز خبرنگار امسال که به طور یقین باید مورد توجه جدی ادارات و نهادهای عمومی غیر دولتی گیلان قرار می گرفت ،در نشست خبری صبح امروز جمعیت هلال احمر استان به چه شکل اعمال شده است؟

از سویی دیگر به مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان که اهل استان مازندران می باشد توصیه اکید می شود به ماده پنج قانون مطبوعات توجه جدی داشته باشند،زیرا کسب خبر حق مطبوعات بوده و در صورت ممانعت از کسب خبر،شخص خاطی به انفصال از خدمت محکوم خواهد شد،ضمن این که اصحاب رسانه از حق خویش از طریق مراجع ذی صلاح قانونی دفاع خواهند کرد،بنابراین در اولین فرصت از این رفتار ناپسند عذر خواهی کنند.

هم چنین باید حرمت جوانان و روزنامه نگاران گیلانی را در دستور ار قرار بدهند و همان طور از طریق مدیر مسوول رسانه ای برای مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان در اوایل سال گذشته معرفی نامه ارسال و اخبار جمعیت هلال احمر به صورت مستمر از طریق ایمیل به رسانه ارسال می شود،به خاطر هدیه ناچیز ارزش اصحاب رسانه  و نیز این نهاد امدادگر و صلح طلب را زیر سوال نبرند.

از سویی دیگر وقتی برای مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان درباره فعالیت  رسانه از طریق ارسال نامه اطلاع رسانی شده و متاسفانه به نظر می رساند نامه ارسالی در بایگانی نگهداری نمی شود تا از رسانه دعوت به عمل آید،مقصر رسانه نیست تا بخواهد جلوی پرسنل این حوزه تعظیم کند و لینک خبر ارسال کند،بلکه وظیفه کارمند روابط عمومی است اخبار منتشر شده را رصد و به اطلاع مدیرعامل برساند.

النهایه انتظار می رفت در سال جاری با توجه به تاکیدات سال گذشته و امسال استاندار گیلان مبنی بر انجام مصاحبه مدیران با تمام خبرنگاران و کمک مالی کردن به آنان این رویه درست اجرا بشود،ولیکن متاسفانه،توسط برخی از ادارات و ارگانها برای عدم پذیرش خبرنگار فعال در آن حوزه و تجلیل از آنان ادعاهایی مبنی بر عدم قرار داشتن در لیست دعوت،مشاهده بی احترامی و هدایت به بیرون از محل برگزاری نشست خبری،نداشتن ظرفیت برای تجلیل و…بسنده می کنند و زحمات یک ساله به بوته فراموشی سپرده می شود.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :