کاشف اسرار-با صدور حکمی از سوی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،سرپرست معاونت میراث فرهنگی این دستگاه اجرایی منصوب و مشعول به کار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،با حکم”رضا علیزاده سوستانی”،”ولی جهانی” که شرق گیلانی و اهل شهرستان املش می باشد به این سمت منصوب شد.

“جهانی”در سال ۱۳۵۱ در روستای “لیل جه”از توابع  شهرستان لنگرود متولد شده و دارای مدارک تحصیلی کاردانی تا کارشناسی ارشد در رشته باستان شناسی بوده و سومین معاون میراث فرهنگی پس از مجید اخوان و محمد باقریان در دوره مدیرکلی”علیزاده سوستانی”از مهرماه ۹۲ تاکنون است.

جهانی“تحصیلات ابتدایی را در زادگاه و تحصیلات راهنمایی و متوسطه را در مدارس املش به پایان رساند،ضمن این که او دوره ی کاردانی باستان شناسی را در دانشگاه مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی و دوره کارشناسی را در دانشگاه ازاد ابهر گذراند. در سال ۱۳۸۲ در مقطع کارشناسی ارشد باستان شناسی از دانشگاه آزاد تهران فارغ التحصیل شد.

وی”  سال ۱۳۷۲ در پژوهشهای میدانی مختلفی در کاوش های باستانی کشور حضور داشته و مقالات متعددی از وی در نشریات مختلف به چاپ رسیده است

این مسوول که از نیروهای با سابقه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان می باشد دارای سوابقی هم چون مسوولیت های مختلف کاوش  محوطه های تاریخی و هم چنین اداره باستان شناسی را در کارنامه کاری خویش دارد.

جهانی” همچنین سرپرست کاوش های باستان شناسی در چند محوطه تاریخی گیلان از جمله شهر تاریخی گسگر، غار دربند، گمانه زنی و تعیین حریم محوطه های باستانی واتل ، مطلاکوه ، پنج پیران و نیز سرپرستی هیئت های بررسی و شناسایی شهرستان های املش ، رودسر ، سیاهکل ، آستارا را برعهده داشته است.

انتشار بیش از ۱۲ جلد کتاب وانتشار ۳۰ مقاله به زبان های فارسی و انگلیسی  و دبیر علمی همایش های ملی گسکر شناسی وتالش شناسی واملش شناسی از جمله فعالیت های پژوهشی وی بوده است

انتصاب”جهانی”در ۲۲ مرداد ماه جاری صورت گرفته و اینک سوال می شود آیا”کنار رفتن “باقریان”و روی کار آمدن”جهانی در این سمت به دنبال انتقادات رسانه ای از عملکرد این اداره کل و معاونت فوق الذکر بوده است یا خیر؟ضمن این که”باقریان”از آذر ماه ۹۳ عهده دار این سمت بوده است.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :