کاشف اسرار-رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان،گفت:پروژه تکمیل رینگ آبرسانی شهر رشت با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال هم زمان با طرح اضطراری شبکه جمع آوری فاضلاب منطقه سیاه اسطلخ اجرا می شود.

به گزارش کاشف اسرار،”سید محسن حسینی سالکده”با اشاره به اجرای پروژه تکمیل رینگ آبرسانی شهر رشت هم زمان با طرح اضطراری شبکه جمع آوری فاضلاب سیاه اسطلخ،اظهار کرد: به تناسب میزان اعتبارات تخصیص یافته اجرای پروژه رینگ آبرسانی شهر رشت در دستور کار شرکت قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: رینگ آبرسانی رشت شامل لوله گذاری با لوله های چدن داکتیل در اقطار ۳۱۵ الی ۷۰۰ میلیمتر به طول کلی ۳۵۰۰ متر در بلوار شهدای گمنام، بلوار شهید قلی پور و بلوار مدرس شهر رشت با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال اجرا می شود .

این مسئول،متذکر شد:با اجرای این پروژه و تکمیل این بخش از رینگ آبرسانی شهر رشت و ارتباط مخازن ذخیرۀ آب و اتصال به خطوط توزیع موجود، باعث تامین آب با فشار، کمیت و کیفیت مناسب در مناطق مختلف شهر خواهد شد.

حسینی سالکده،با اعلام میزان پیشرفت پروژه،ابراز کرد: حدود ۵۰۰ متر لوله گذاری از پل سیاه اسطلخ تا میدان جهاد در بلوار شهدای گمنام اجرا شد و محل تامین اعتبار این پروژه از منابع اعتبارات طرح ملی استانی شده می باشد.

وی  یاد آور شد: باتوجه به وجود مسیرهای لوله گذاری مشترک میان پروژه شبکه جمع آوری فاضلاب منطقه سیاه اسطلخ و تکمیل رینگ آبرسانی شهر رشت، جهت جلوگیری از حفاریهای مجدد و عدم ایجاد مشکلات تردد و ترافیکی برای مردم شریف شهر رشت و مسئولین ذیربط، اقدام به اجرای همزمان این دو پروژه شد.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر ضرورت اجرای این پروژه،تصریح کرد: با توجه به قسمت غربی شهر رشت منطقه سیاه اسطلخ با جمعیت ۱۶۵۰۰ نفر و مجاورت با رودخانه گوهررود ، این طرح با هدف جلوگیری از ورود فاضلاب ۱۵۰ لیتر بر ثانیه به این رودخانه و انتقال آن به تصفیه خانه اصلی شهر رشت اجرا شد.

به گفته حسینی سالکده، این پروژه شامل ۱۱۰۰ متر لوله گذاری به اقطار ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیمتر از جنس فایبرگلاس GRP بوده که از محل اعتبارات طرح ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در حال اجراست و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ ٪ پیش بینی می شود تا پایان شهریور به اتمام رسد.

وی در پایان از همکاری مردم شریف و شهرداری شهر رشت، استانداری ،رئیس پلیس و راهنمایی و رانندگی و ستاد بحران گیلان که تا کنون در اجرای پروژه های فوق با آبفای استان همکاری و مساعدت نمودند تقدیر و تشکر کرد.

منبع:دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :