کاشف اسرار-عضو مجمع نمایندگان گیلان در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی .به اظهارات معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و هم چنین استاندار گیلان به ترتیب مبنی بر “پیشرفت ۹۹ درصدی ساخت راه آهن قزوین به رشت”و”افتتاح تامهرماه امسال”واکنش داد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،”محمود شکری”در جریان دیدار با مردم شهرستان رضوانشهر ،به ارزیابی خویش درباره آخرین وضعیت پروژه ملی راه آهن قزوین به رشت ،پرداخت و اظهار کرد:متاسفانه قول معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه و هم چنین استاندار گیلان درباره این پروژه خیلی تنگ است.

وی خاطر نشان کرد:”محمود احمدی نژاد “می خواست تا پایان فعالیت دولت دهم سوت قطار راه آهن رشت به قزوین را بزند ولی سوت خودشان را زدند و رفتند و مردم استان گیلان صدای سوت قطار را نشنیدند.

این مقام سیاسی با تصریح بر این که معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه و هم چنین استاندار گیلان در دولت یازدهم به مدت ۴ سال قول افتتاح و به صدا در آوردن سوت قطار را داده اند ولی عملی نشده است.اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال افتتاح قطار اتفاق بیفتد.

شکری،بخشی از دلایل تعویق در افتتاح به موقع قطار قزوین به رشت را مرتبط با محدودیت منابع دانست و اذعان کرد:تاخیر در افتتاح راه آهن فقط در محدودیت در منابع ختم نمی شود،ضمن این که سخنگوی دولت گزارش داده تحقق ۹۶ درصدی بودجه عمومی کشور صورت گرفته و باید ۹۶ درصد اعتبار پروژه ها باید تحقق پیدا بکند.

وی از اصحاب رسانه درخواست کرد از معاون رئییس جمهوری و رئییس سازمان برنامه و بودجه سوال بکنند این درآمد ۹۶ درصدی کجا هزینه شده است و برای پروژه هایی مثل راه آهن قزوین به رشت ترزیق نشد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادعای مطرح شده توسط استاندار در نشست خبری هفته دولت امسال مبنی بر این که:”تمام موانع برداشته شد جز یک مانع تامین ورق برای ساخت یک پل که آن هم به زودی رفع خواهد شد و با حل این مشکل انشاء ا… ظرف ۲ ماه پروژه را افتتاح خواهیم کرد”،واکنش نشان داد.

شکری اظهارات مدیر کل راه و شهرسازی گیلان مبنی بر افتتاح راه آهن  تا پایان سال جاری که نقض کننده اظهارات استاندار و تاکید بر افتتاح تا مهر ماه امسال را صحیح دانست و  ادعا کرد:اظهارات”شعبان علی خاوری دانشور”برگرفته از نظرات کارشناسی و واقعیت بوده ولی اظهارات استاندار بر اساس گزارشات و گفته های پیمانکار است.

به گفته وی،پیمان کار قول می دهد چون پول خود را نمی تواند بگیرد،نمی تواند  پروژه راه آهن قزوین به رشت را به موقع انجام بدهد ،بنابراین به موقع هم انجام نمی شود

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :