کاشف اسرار-مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از اعزام هفت نفر از کارشناسان این استان به ژاپن در پائیز امسال به منظور بازدید از پروژه های این کشور خبر داد.

قربان علی محمد پور رود پشتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه محیط زیست با اعلام این خبر،اظهار کرد:اعزام این افراد بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان حفاظت محیط زیست و هم چنین شرکت ژاپنی”جایکا”صورت می پذیرد.

وی خاطر نشان کرد:بر اساس این تفاهم نامه تعدادی از کارشناسان برای بازدید از پروژه های مشابه محیط زیستی در نقاط مختلف ژاپن به این کشور اعزام می شوند که برای امسال هفت نفر از سازمان محیط زیست،سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دستگاه های این چنینی در سطح کشور اعزام خواهند شد.

این مسئول ،متذکر شد:تعدادی از همکاران زیر کمیته های مربوط به کمیته های شش گانه فعال در کارگروه احیای تالاب انزلی برای بازدید از پروژه های کشور ژاپن اعزام می شوند که از سازمان مدیریت و برنامه ریزی،استانداری،محیط زیست و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هستند.

مجمد پور رودپشتی در پاسخ به درخواست اعلام نام و نام خانوادگی وسمت  کارشناسانی که قرار است به ژاپن اعزام بشود،ابراز کرد:”به اسم آنان کار ندارید برادر”،”ضمن این که هنوز لیست تائید نهایی رئیس سازمان محیط زیست کشور به بنده ابلاغ نکرده است”.

به گفته وی،احتمال اعزام این کارشناسان اواخر مهر یا اوائل آبان ماه صورت بگیرد و زمان حضور این افراد در ژاپن فکر می کنم دو هفته باشد ،ضمن اینکه اعزام این کارشناسان سبب استفاده از تجارب موفق این کشور در موارد مختلف من جمله کارگروه احیای تالاب انزلی می شود.

مدیر کل محیط زیست،تصریح کرد:انتقال تجارب موفق زاپن به ایران و به ویژه گیلان که در زمینه محیط زیست بسیار موفق عمل کرده اند از جمله مهم ترین اهداف اعزام این کارشناسان است.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :