کاشف اسرار-قائم مقام شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گیلان سر لیستی دبیر حزب اعتدال و توسعه استان برای تصدی پست استانداری در لیست احزاب اصلاح طلبان را تکذیب کرد.

اسحاق راستی بعد از ظهر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه سیاسی نسبت به انتشار خبری مبنی بر قرار گرفتن”محمد علی(کیوان)محمدی ملاسرائی به عنوان سر لیست بزرگ ترین فراکسیون احزاب اصلاح طلب برای سکان داری استانداری گیلان را تکذیب کرد.محمد علی کیوان محمدی ملاسرایی

وی با اشاره به تشکیل جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان گیلان متشکل از ۲۴ حزب سیاسی و تصویب تعیین و معرفی ۴ گزینه پیشنهادی برای تصدی پست استانداری گیلان،خاطر نشان کرد:در این جلسه”هادی حق شناس-سید احمد حسینی،قاسم رمضان پور نرگسی و عبدالغفار شجاع”برای تصدی این پست تعیین شدند.

مدیر مسئول سابق هفته نامه گیلان بهتر،با اشاره به تشکیل جلسه تعدادی از اشخاص حقیقی و هم چنین تعدادی از دبیران احزاب اصلاح طلب گیلان با دبیر حزب اعتدال و توسعه استان و صدور بیانیه ای و قرار دادن به عنوان سر لیست احزاب اصلاح طلب برای تصدی پست استانداری،تاکید کرد:تشکیل جلسه و انتخاب”محمد علی محمدی ملاسرائی”خلاف کارهای تشکیلاتی می باشد و مورد قبول دیگر احزاب نیست و مورد پیگیری قانونی قرار می گیرد.

راستی،با تکذیب انتخاب “محمدی ملاسرائی”از سوی شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان گیلان،تصریح کرد:این تخلف اشخاص و دبیران احزاب در اولین جلسه شورای هماهنگی مورد رسیدگی قرار می گیرد،ضمن این که کاندیداهای این جبهه”حق شناس،رمضان پور،شجاع و حسینی هستند.

وی درباره دلایل قرار نگرفتن دبیر احزاب اعتدال و توسعه گیلان از سوی شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلب استان برای تصدی پست استانداری،ابراز کرد:عدم انتخاب”محمدی ملاسرائی”حاصل خرد و تصمیم گیری جمعی بوده و نظر بر این است کسی که می خواهد جایگاه استانداری را بر عهده بگیرد باید وزانت و ظرفیت لازم داشته باشد تا بتواند این استان را بچرخاند.

این فعال سیاسی،با  تاکید ببر این که که تعیین و تعرفه گزینه تصدی پست استانداری گیلان نباید بر اساس رفاقت و نزدیکی به افراد باشد،تصریح کرد:چهار گزینه تعیین شده توسط جبهه اصلاح طلبان گیلان افرادی می باشند که سالها دارای تجربه مدیریتی در سطح کشور بوده اند.

راستی،در پاسخ به این سئوال مبنی بر این که در صورتی دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان به سمت استاندار تعیین بشوند آ و جبهه اصلاح طلبان استان از وی جهت تصدی این پست حمایت نکنند،سبب سردی روابط بین نماینده دولت و فعالان سیاسی مخالف نخواهد شد،اعتقاد دارد:”به ظرفیت شخص بستگی دارد  و وقتی استاندار شد،نماینده عالی دولت همه افراد در استان بوده و مثل رییس جمهوری بوده و باید از ظرفیت همه افراد استفاده بکند.

به گفته وی،جبهه اصلاح طلبان گیلان با در نظر گرفتن معیارهایی چهار نفر را برای تصدی پست استانداری انتخاب کرده اند،ضمن این که نظر شخصی بنده بر این می باشد “هادی حق شناس”مدیریت خوبی در سازمان بنادر و دریانوردی داشته و مردی متواضع و با اخلاقی بوده و در دوران نمایندگی مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با مردم درست رفتار کرده است.

دبیر مجمع نیروهای خط امام گیلان،ادامه داد:”حق شناس”از شخصیت های اصلاح طلب و حامیان دولت تدبیر و امید محسوب شده و در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در کنار”حسن روحانی“بوده و در کار خودش قوی است،ضمن این که سه گزینه دیگر جبهه اصلاح طلبان استان هم قوی هستند.

راستی،متذکر شد:پیش بینی بنده بر این است رقابت اصلی برای تصدی پست استانداری گیلان بین:”هادق حق شناس”و “مصطفی سالاری بوده،ضمن این که انتظار داریم گزینه دولت فردی شایسته ای باشد

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :